Advert
Advert

“Alacağız” dediler aldılar

49 yıllığına Afyon Eğitim Vakfı’na tahsis edilen ve şu anda TED Afyon Koleji’nin eğitim öğretimine devam ettiği arsa Afyon Eğitim Vakfı tarafından satın alındı. Vakıf Başkanı Serteser ile Başkan Çoban dün resmi sözleşmeyi imzaladı

“Alacağız” dediler aldılar
“Alacağız” dediler aldılar Admin
Bu içerik 2137 kez okundu.

Afyon Eğitim Vakfı, TED kolejinin bulunduğu araziyi satın almak için bir süre önce başlattığı kampanyada amacına ulaştı. Arsa bedelinin ilk peşinatı olan 1 milyon 359 bin 312 TL’yi 2018 yılının son günü Milli Emlak Müdürlüğüne yatıran Vakıf yetkilileri dün arsa ile ile ilgili resmi sözleşmeyi imzaladılar. Milli Emlak Müdürlüğü’nde dün düzenlenen törende Vakıf Başkanı Hüsnü Serteser ile Vakıf 2. Başkanı Burhanettin Çoban resmi sözleşmeye imza attılar. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, burada yaptığı konuşmada, “31 Aralık itibariyle Afyonkarahisar Eğitim Vakfımıza TED Koleji’nin bulunduğu arsayı kazandırdık. Burada emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Son dakikalarda yetiştirdik ve peşinatını yatırdık. Afyon Eğitim Vakfı’na vakfımıza gönül vermişlere hayırlı olsun” dedi.

Faizi 760 bin TL

Başkan Serteser, “Afyon Eğitim Vakfı’nın geliri arttıkça üniversite öğrencilerimizin burs gelirleri de artacak. Tüm bağışçılarımıza katkıda bulunanlara bulunacaklara canı gönülden teşekkür ediyoruz. Şuan peşinatını yatırabildik toplam 5 Milyon 226 bin 982 TL arsa bedeli. Biz 1 Milyon 359 bin 312 TL’yi 31 Aralık 2018 tarihinde yatırdık. Daha 3 Milyon 867 bin 670 TL gerekli. 5 yılda 2 taksitle altışar aylık yatması gerekiyor. Bunun 760 bin TL’si faizdir. Dolayısıyla bağışçılarımıza yönelik bir kampanya başlattık. Bu durum kutsal bir mevzu bağışçılara çok iş düşüyor. Eğitim için yapılıyor. Eğer biran önce toplayabilirsek İl Emlak İl Müdürümüzde burada ne kadar çabuk ödersek o kadar faizini az ödemiş olacağız. Onlarda öğrencilere burs olarak dönecek”

Destek bekliyoruz

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise, “Devletimiz 2018 yılında çok güzel bir kanun çıkardı. Kanunda diyor ki; devlet arazisini eğitim yuvası, yurt, okul ve benzeri tesislere yapılacaksa burayı emlak değeri üzerinden yatırımcısına satacağım diyor. Bunu da 5 yılda yüzde 9 faizle yapacağım diyor. Eğer bu arsayı verdiğim yer bir kamu yararına çalışan dernek veya vakıfsa emlak değerinin yarısını alacağım diyor. İşte biz devletimizin çıkardığı kanun sayesinde vakfımıza bu arsanın yarı bedeline bu arsayı almış olduk. Bir kampanyayla peşinatı ödedik. Fakat geri kalan 3 Milyon 867 bin TL bedelle ilgili borcumuz devam ediyor. Bizim amacımız faizden etkilenmemek için bu arsa alış kampanyamıza vatandaşlarımızdan katkı bekliyoruz.” Öte yandan Milli Emlak İl Müdürü Yusuf Ozan ve Müdür Yardımcısı Mustafa Akıllabaş’a Vakıf Yönetimi tarafından plaket takdim edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Posterler kaldırılacak
Posterler kaldırılacak
Acar’a yoğun ilgi
Acar’a yoğun ilgi