Advert
Advert

CHP Koçak’ı destekleyecek

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, Afyonkarahisar merkezde genel merkezin bilgisi dâhilinde aday çıkartmayarak İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak’a destek verme kararı aldıklarını açıkladı. Ercan, “Şimdiden Sayın Dr. Mahmut Koçak’ın Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı müjdesini vererek hayırlı olsun diyor kendisine başarılar diliyorum” dedi.

CHP Koçak’ı destekleyecek
CHP Koçak’ı destekleyecek Admin
Bu içerik 710 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan düzenlediği basın toplantısında ülke ve Afyonkarahisar gündemini değerlendirdi.  İl Başkanı Ercan, yeni yılın başta Afyonkarahisarlılar olmak üzere ülkeye ve insanlığa acı keder getirmemesini dileyerek, “Taksim Meydanında yılbaşı gecesi eğlenen Suriye, Irak ve diğer yabancıların yerine kendi insanımızın da değil eğlenmek seslerini acı ve sevinçlerini duyurabileceği, eğlenerek mutlu bir şekilde yeni yıla girebileceği özgür mutlu bir ülke diliyorum.  Yeni bir yıla girdiğimiz bu günlerde; dış politikada ki belirsizlik devam ediyor ne yapacağımız ne yaptığımız belli değil. Trump bir gün başka diğer gün başka söylüyor onların korunmalı, dostum dediklerine biz terörist diyoruz. Bunu söyleyene de stratejik ortağımız diyoruz. DAEŞ’i Türkiye halleder diyor eyvallah diyoruz. Buradaki YPG, PYD ne olacak diyoruz. Onlar benim dostum diyor. Vatandaşın kafası iyice karıştı. Hangisi dostumuz hangisi düşmanımız” dedi.

YABANCILAR ÜLKEDE GÜVEN ARIYOR

Türkiye’de ki sorunu Başkanlık Sistemi olarak açıklayan Ercan konuşmasında ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin sorunu Başkanlık Sistemidir. Yaklaşık fiilen 6 aydır uygulanmaya çalışılan bu sistem tıkanmıştır. Devletin yapısı işleyişi bozulmuştur. Hukuk güvencesinin ortadan kalkmış olması. Dışarıdan gelecek yatırımları da olumsuz etkilemektedir. İhracat ve turizm gelirleri yeterli olmadığından bütçe borç alarak kapatılmaktadır. Ancak borç verecek veya yatırım yapacak yerli veya yabancılar da borç verirken faiz oranlarını belirlerken o ülkenin hukuk düzenine, yasama, yürütme sistemine bakar. Güven veriyor mu vermiyor mu? Ama gelin görün ki, borç para bulmakta güçlük çekilmekte yüksek faizlerle borçlanılmaktadır.”

MİLLET İTTİFAKI HAYATA GEÇECEK

Parlamenter Sistemden, haktan hukuktan yana tek adamlığa karşı olan partilerle güç birliği yapacakların belirten Ercan şunları söyledi: “Bu nedenle Afyonkarahisar merkezde genel merkezin bilgisi dâhilinde aday çıkartmayarak İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak’a destek verme kararı aldık. Yapılan protokol ilçeleri de kapsadığından karşılıklı olarak bu destek bazı ilçelerde sürecek. Bu kapsamda CHP olarak bazı ilçelerde İYİ Parti’ye destek vereceğiz. İYİ Parti’de yine bazı ilçelerde CHP’nin adayına destek verecek.  Millet İttifakını ilimizde diğer partilerle de görüşerek hayata geçireceğiz. Bunun için protokol imzaladık. Genel merkezlerden her iki parti onayını aldıktan sonra ayrıntıları sizlerle İYİ Parti ile yapacağımız ortak basın toplantısında paylaşacağımızı belirtmek istiyorum. Şimdiden Sayın Dr. Mahmut Koçak’ın Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı müjdesini vererek hayırlı olsun diyor kendisine başarılar diliyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdilek gönül alıyor
Özdilek gönül alıyor
Nevruz Bayramını kutladılar
Nevruz Bayramını kutladılar