Advert
Advert

Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, yazılı açıklamasında, Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son hava tahminlerini paylaştı.

Meteoroloji uyardı
Meteoroloji uyardı Admin
Bu içerik 938 kez okundu.

Türkiye'nin bugünden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç merkeziyle akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceğini ifade eden Coşkun, yarın ve bir sonraki gün beklenen hava sıcaklıklarının bugün akşam saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerde, cuma gününden itibaren ise iç kesimlerde tekrar azalacağını bildirdi. Coşkun, "Yeni sistemle birlikte önümüzdeki günlerde ülkemizin güney ve  batı kıyılarında kuvvetli yağmur, kuzey, iç ve doğu kesimlerinde yer yer yoğun  olmak üzere kar yağışlarıyla batı kesimlerinden başlayarak zamanla iç ve kuzey  kesimlerinde fırtınanın etkili olması bekleniyor" değerlendirmesinde bulundu.

 

YAĞIŞLAR YAĞMURLA BAŞLAYACAK

 

Coşkun bugün Türkiye'nin güney ve batı kesimleriyle zamanla iç  kesimlerinin yağışlı geçeceğinin tahmin edildiğini vurgulayarak yağmurla  başlayacak yağışların, iç kesimlerin yüksek yerlerinde karla karışık yağmur ve  kar, akşam saatlerinden itibaren ise Marmara'nın batısında kar şeklinde olmasının  beklendiğine dikkati çekti. Yağışların Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli sağanak,  akşam saatlerinden sonra Marmara'nın batısında yer yer kuvvetli kar yağışı  şeklinde etkili olmasının beklendiğine işaret eden Coşkun, rüzgarın öğle  saatlerinden itibaren Ege'de, zamanla Marmara, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı  Karadeniz'de fırtına şeklinde eseceğinin öngörüldüğünü kaydetti. İlimizde beklenen tahmini hava sıcaklığı ise bugün gündüz 4 gece ise -2 derece olarak gözüküyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz