Advert
Advert

Önce memleket ve millet

AK Parti’nin haftalık basın toplantısı Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı ile Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek’in katılımı ile gerçekleşti. İl Başkanı Sezen “Biz adayımız belirlendikten sonra tevazu, samimiyet ve gayret diye yola çıktık. Önce memleket ve millet dedik”

Önce memleket ve millet
Önce memleket ve millet Admin
Bu içerik 651 kez okundu.

Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Bizim İl Başkan yardımcılarımızdan bazı arkadaşlarımız gerek İl Genel, gerek Belediye Meclis aday adaylığı nedeni ile istifa etti. Bu nedenle Selim Arıcı beyefendi Tanıtım ve Medya başkanımız olarak göreve başladı.Bundan sonra Tanıtım Medya sorumlusu kendisidir. Hayırlı olsun” dedi.

 

15 Ocak son gün

 

“Bildiğiniz üzere Türkiye genelinde illerdeki belediye başkan adayları açıklandı” diyen Sezen konuşmasında, “Değerli büyüğümüz partimizin kuruluşundan bu yana emek veren Mehmet Zeybek abimiz Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından uygun görülerek Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı olmuştur.Sizin de takip ettiğiniz üzere en geç 15 Ocak’a kadar Türkiye'deki bütün adaylarımız açıklanacaktır” ifadelerine yer verdi. Sezen, “Mekke’nin fethi tüm ümmete mübarek olsun. 2019 yılının da ülkemiz, milletimiz, bölgemizdeki kardeşlerimiz ve tüm insanlık için barış, huzur, sağlık, güvenlik ve refah içinde geçmesini temenni ediyoruz. Yine 31 Mart seçimlerinin de Afyonkarahisarımıza ülkemize hayırlı sonuçlar doğurmasını niyaz ediyorum” dedi.

 

Bir dava partisiyiz

 

Yerel seçimlerle ilgili manifestonun 15 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağını söyleyen Sezen konuşmasına şöyle devam etti: “Ancak biz adayımız belirlendikten sonra tevazu, samimiyet ve gayret diye yola çıktık. Önce memleket ve millet dedik. Afyonkarahisar'da inşallah karış karış tüm kapıları çalacak ve gönülleri alacağız. Zira Mehmet Bey adı açıklandıktan sonra kapı kapı geziyor. Bugün baktığınızda sanayide, baktığınızda mahallelerde , baktığınızda öğrenci evlerinde. AK Parti siyasi parti değildir. AK Parti bir dava partisidir. Biz gönüllere girmek için gönül belediyeciliği projesi başlattık. Bizim derdimiz bu millete hizmet etmektir. Milletin gönüllerinde yer bulmaktır. İnşallah 31 Mart seçimlerinde Afyonkarahisar her zaman olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımıza ve belediye başkanımızla desteği verecektir.”

 

Çiftlik kurulacak

 

Başkan Sezen açıklamasında, “Geçen hafta bildiğiniz üzere Tarsim Genel Müdürü ve Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Afyonkarahisar’da Çobanlar yolu üzerindeki hazineye ait arazide incelemelerde bulundular. Afyonkarahisar'a bu konuda ciddi bir yatırım müjdemiz olacak. Buraya Türkiye'nin en büyüklerinden biri olacak olan damızlık üretim çiftliği yapılacak. Bu kurum Afyonkarahisarlı üreticilerimizin damızlık ihtiyacını karşılayacak. Bu kurum Afyonkarahisarlı üreticilerimizin gerektiği takdirde hayvanlarını da alacak. İnşallah Hem Afyonkarahisarımıza, hem de tarım ve hayvancılık sektöründe ciddi bir yatırım olacak. Hayırlı olsun inşallah” ifadelerine yer verdi. Asgari ücretle ilgili yaptığı bir açıklamayı hatırlatan Sezen, “Biz açıklama yaptıktan sonra sosyal medyada bir Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı bize cevap vererek bizim hukukçu kimliğimize atıf yaptı. Biz bu açıklamaya sessiz kalmıyoruz. Bizim bu açıklamamız ilçe belediyesi ile ilgili işçi kardeşlerimizle ilgili bir hayra vesile olmuştur. Bu açıklamayı yapmadan önce birikmiş olan beşer aylık maaşları ödenmiş oldu. Biz mutlu olduk” dedi.

 

Niye asgari ücret ödüyor

 

Asgari ücretle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi’nin reel olmayan rakamları telaffuz ettiğini kaydeden Sezen konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz yüzde 25 - 26’ya yakın bir rakam açıklamıştık. İşçi kardeşlerimiz de memnun oldu. Ancak fiili duruma da bakmak gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi olur olmadık rakamlar telaffuz ediyor. Ancak kendi çalıştırdıkları işçilere ne kadar maaş veriyorlar bunları araştırmak lazım. Kendi il başkanlıkları çalıştırdıkları personele ne kadar maaş veriyor? Madem böyle 2 bin 200 gibi bir rakam telaffuz ediyorlar. İşçisine niye asgari ücret ödüyorlar? Belediye bunlara ait değil mi? İstedikleri maaşı verebilirler. Niye vermiyorlar? Yine Dazkırı Belediyesi'nde 4 adet işyeri bulunmakta. Sadece iki işçi asgari ücretin üzerinde, diğerleri asgari ücretle geçimini sağlıyor. Yine Sultandağı Belediyesi'ne ait 3 adet iş yeri var. Sadece bir işçi asgari ücret üstünde maaş alıyor ama diğerleri asgari ücretle çalışıyor. Vatandaşa taahhüt etmek kolay ama eyleme geçirmek önemli. Oturduğu yerden kuru vaatlerde bulunmak kolay. Madem öyle buyurun belediye sizin. Asgari ücretin üzerinde bir rakam teklif edin ve çalıştırın. Zira biz enflasyona ve piyasaya işçimizi ezdirmedik ezdirmeyeceğiz. Bugüne kadar bu konuda bize geri dönüşler çok iyi ve çok olumlu.  Her ne kadar asgari ücrette yüzde 26.5’lik bir artış olsa da bu işverene böyle yansımıyor. İşveren konusunda prim desteklerini artırarak biraz daha destek olduk.”

 

 

 

Yerel seçim takviminde maraton başladı

 

Sezen, “Seçim takvimine göre, seçime katılabilecek siyasi partiler bugün ilan edilecek. Muhtarlık bölgesi askı listeleri, 4 Ocak Cuma günü saat 08.00'den 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'ye kadar askıda kalacak. Hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenlerin, bu süre içinde, bir yakını tarafından Seyyar Sandık Kurulu talep formu ile muhtarlığa başvurması gerekecek. Siyasi partilerin, birleşik oy pusulasındaki yeri ise 27 Ocak'ta çekilecek kurayla belirlenecek. Siyasi partiler aday listelerini 19 Şubat'ta seçim kurullarına verecek. Geçici aday listeleri 22 Şubat'ta, kesin aday listeleri 3 Mart'ta ilan edilecek. Seçim propagandası ve yasakları 21 Mart'ta başlayacak. Seçim propagandası 30 Mart saat 18.00'de sona erecek” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdilek gönül alıyor
Özdilek gönül alıyor
Nevruz Bayramını kutladılar
Nevruz Bayramını kutladılar