Advert
Advert

Türk Sporunun geleceği şekilleniyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi geleceğin şampiyon sporcularını yetiştirmeye devam ediyor.

Türk Sporunun geleceği şekilleniyor
Türk Sporunun geleceği şekilleniyor Admin
Bu içerik 568 kez okundu.

Mayıs 2018’de başlatılan ilk etap taraması sonucunda ulaşılan 423 bin 557 öğrenci arasından belirlenen 46 bin 884 sporcu öğrencinin, 4 ay sürecek ikinci eğitim modülü çalışmalarına başlandı.

2018’DE 611 BİN 802 ÖĞRENCİYE ULAŞILDI

Öte yandan, Türk spor tarihinin en büyük altyapı projesinin 2. etap öğrenci taraması da devam ediyor. Eğitim-öğretimin başlamasıyla birlikte ikinci etap taramasına geçilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi'nde kasım ayı sonunda 611 bin 802 ilkokul 3. sınıf öğrencisine ulaşıldı.

HEDEF, 1.5 MİLYON ÖĞRENCİ

Şimdiye kadar toplamda 1 milyondan fazla çocuğun fiziksel verilerinin tarandığı projede hedef, 2 etap taraması sonunda 1.5 milyon öğrenciye ulaşmak.

19 MART 2019’A KADAR DEVAM EDECEK

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla, hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde deneyimli antrenörler eşliğinde 10 Mart 2019 tarihine kadar 8 haftalık fiziksel etkinlik eğitim programı uygulanacak olan öğrencilere verilecek eğitim sonunda, tekrar bir tarama testinden geçecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ev ziyaretleri sürüyor
Ev ziyaretleri sürüyor
Ambulans kaza yaptı
Ambulans kaza yaptı