Advert
Advert

2019’da spor yapmayan kalmayacak

Cumhurbaşkanlığının 2019'a yönelik yıllık programında sporla ilgili çalışma ve hedeflere yer verildi.

2019’da spor yapmayan kalmayacak
2019’da spor yapmayan kalmayacak Admin
Bu içerik 512 kez okundu.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan "2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı"nda, sporla ilgili bu yıl içinde yapılanlar aktarıldı ve hedefler sıralandı. Türkiye'de lisanslı sporcu, spor kulübü ve antrenör sayılarındaki artış eğiliminin devam ettiği belirtilerek, "2017 yılının Eylül ayında 6.9 milyon olan lisanslı sporcu sayısı, Eylül 2018 itibarıyla 8.3 milyona, 13 bin 724 olan spor kulübü sayısı, 15 bin 620'ye, 221 bin 46 olan antrenör sayısı ise 233 bin 368'e yükselmiştir." denildi.

SPOR, HER KESİME YAYILACAK

Engellilerin spora katılımını arttırmak amacıyla yapılan çalışmalarla ilgili bilgilerin de bulunduğu programda, şu ifadelere yer verildi,

"Sporun toplumun her kesimine yaygınlaştırılması ve sporla ilgili kaynakların en etkin şekilde kullanımının sağlanması amacıyla, beden eğitimi ve spor tesislerinin açılması desteklenmeye devam edilmiştir. Spor tesislerinin bölgeler ve branşlar bazında dengeli dağılımlarının sağlanması, tesislerin etkin kullanılması amacıyla spor tesisleri envanter programı aracılığıyla kamuya ait spor tesislerinin envanterinin çıkarılmasına başlanmıştır. Gençlik ve Spor Bakanlığına ait envanter programına veri giriş işlemleri tamamlanmış olup, söz konusu hizmetin internet ortamında tüm vatandaşların erişimine açılması çalışmaları devam etmektedir. Pilot uygulaması tamamlanan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında, Eylül 2018 itibarıyla ilkokul düzeyinde yaklaşık 500 bin öğrenciye tarama testleri gerçekleştirilmiştir. 2018 yılı sonuna kadar bir milyon öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir."

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz