Advert
Advert

Ağaç kesme fidan dik

Vali Mustafa Tutulmaz, tüm Türkiye kapsamında "Yeni Yılda Ağaç Kesme Fidan Dik" sloganı ile başlatılan “Ağaç Kesme Fidan Dik” projesi kapsamında yılın son gününde Anıtpark önünde vatandaşlarımıza ücretsiz fidan dağıtımı programına katıldı.

Ağaç kesme fidan dik
Ağaç kesme fidan dik Admin
Bu içerik 431 kez okundu.

Fidan dağıtımına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Orman Fidanlık Müdürü Mutlu Tepe ve vatandaşlar katıldı.

 2019 fidan dağıtıldı

Vali Mustafa Tutulmaz; “Ağaç kesmek yerine ağaç dikmeyi önceleyen bir kampanyayı sizlerle paylaşıyoruz. Malumunuz olduğu üzere yılbaşını bazı anlayışta ağaç keserek, onu süsleyerek kutlama eğilimi var. Ancak bizde ağaç dikmeyi daha ön plana alan bir anlayış var. Bu yüzden bakanlığımızın öncülüğünde her yıl yılbaşı öncesinde bu kampanyayı devam ettiriyoruz. Bu yılda 2019 adet 5 yaşında fidanı vatandaşlarımıza dağıtarak ‘ağaç kesmeyelim ağaç dikelim’ diyoruz. Bu vesileyle Afyonkarahisar’lı hemşerilerimizin, bütün insanlığın yeni yılını kutluyoruz. Yeni yılın sağlık, huzur, mutluluk ve bütün güzellikleri beraberinde getirmesini diliyor, hayırlı uğurlu bir yıl olsun diyorum. ” dedi.

 Bitki çayı dağıtıldı

Konuşma sonunda Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindekiler tarafından Anıtpark önünde bulunan vatandaşlarımıza Orman Genel Müdürlüğü Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, Afyonkarahisar İşletme Müdürlüğü ve Fidanlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan tüplü topraklı karaçam ve sedir fidanlarının yanı sıra bitki çayları da dağıtıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ev ziyaretleri sürüyor
Ev ziyaretleri sürüyor
Ambulans kaza yaptı
Ambulans kaza yaptı