Advert
Advert

Soğuk havada sıcak tören

Polis Meslek Eğitim Merkezi 22. Dönem öğrencileri için düzenlenen mezuniyet törenine geniş bir katılımla yapıldı. Dün düzenlenen tören ile 353 öğrenci mezun oldu. Soğuk havada gerçekleşen tören 13 dakika sürdü

Soğuk havada sıcak tören
Soğuk havada sıcak tören Admin
Bu içerik 551 kez okundu.

TöreneVali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkan ve 2. ACM Başkanı Fatih Serdar Köken, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Akcan, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdür V. Gürsel Yıldız, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker, daire müdürleri, emniyet teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Barış ve huzur diledi

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende dönem birincisi Polis Memuru Mehmet Emirhan Altuntaş, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker konuşmasında, “Vatandaşlarımızın huzuru için gece gündüz demeden çalışan gerektiğinde canlarını feda etmekten çekinmeyen, yaptığı çalışmalardan dolayı milletimizin takdirini toplayan Emniyet Teşkilatımız bundan sonrada saygınlığını ve başarısını arttırarak her daim görevine devam edecektir. Bu vesileyle; Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün korunması, halkımızın huzur ve güveninin temini uğrunda canlarını feda eden başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Aziz Şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anar, halen görevi başında bulunan meslektaşlarımız ile kıymetli ailelerinin ve siz değerli misafirlerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılı nice yıllar geçirmelerini temenni eder,  2019 yılının başta Ülkemize, Milletimize, İslam alemine barış, huzur ve esenlik getirmesini dilerim” dedi.

Ödüller verildi

Konuşmaların akabinde dönem birincisi Polis Memuru Mehmet Emirhan Altuntaş tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı. Törenin devamında 22. dönemde dereceye giren öğrencilere Vali Mustafa Tutulmaz tarafından ödüllerinin takdiminin akabinde Polis Meslek Eğitim Merkezi 22. Dönem Mezunu öğrencileri tarafından yemin töreni gerçekleştirildi. Tören bitiminde mezun olan öğrenciler keplerini havaya atıp kendi aralarında kutlama yapmasıyla tören sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ev ziyaretleri sürüyor
Ev ziyaretleri sürüyor
Ambulans kaza yaptı
Ambulans kaza yaptı