Advert
Advert

Özkaya’dan eleştirilere yanıt

Asgari ücretin 2020 TL olmasının ardından CHP’den gelen eleştirilere Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’dan yanıt geldi.

Özkaya’dan eleştirilere yanıt
Özkaya’dan eleştirilere yanıt Admin
Bu içerik 823 kez okundu.

Milletvekili Ali Özkaya, CHP’lilerin eleştirilerine cevap vererek, AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılında asgari ücretin 180 TL olduğunu ve hiçbir zaman da enflasyonun altına düşürülmediğini belirtti. 2018 yılında da dünyada yaşanan ekonomik sıkıntının yanında ülkemize yapılan ekonomik saldırılara ve baskılara rağmen yine enflasyon oranının üzerinde bir zam yapıldığını ifade etti. 2002 yılında ve 2019 yılında asgari ücretin alım gücüne ilişkin aşağıda verilen tabloda da işçilerin alım gücünün ne kadar arttığının açık ve net bir şekilde görüldüğünü belirtti.

CHP samimi olamadı

AK Parti’nin iktidarı boyunca işçilerin haklarını savunduğunu ve bu hakların hayata geçirilmesinde büyük bir rol oynadığını belirten Özkaya, CHP’nin her zamanki tavrı ile sadece eleştirmek için hareket ettiğini,  eleştirilerinde hiçbir zaman samimi olamadıklarını, samimi olsalardı öncelikle Afyonkarahisar CHP İl Başkanlığında ve CHP’li belediyelerde telaffuz ettikleri rakamların işçilere verilmesinin gerektiğini oysa bugüne kadar böyle bir uygulamalarının görülmediğini söyledi. Ayrıca asgari ücretin kişinin evli ve çocuklarının olmasına göre artış gösterdiğinin de altının çizilmesi gerektiğini belirtti. Özkaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücrete uygulanan işverenlere yönelik prim desteğinin 2019’da da devam edeceği yönündeki açıklamasının işverenler tarafından olumlu karşılandığını da ifade etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ev ziyaretleri sürüyor
Ev ziyaretleri sürüyor
Ambulans kaza yaptı
Ambulans kaza yaptı