Advert
Advert

Belediyeden iki eser daha

Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Ülkü Küçükkurt ile Naile Rengin Oyman tarafından hazırlanan "Afyonkarahisar'da Keçe Üretimi ve Keçe Atölyeleri" kitabı ve Çağhan Adar ile Yunus Emre Uğur tarafından hazırlanan "Hislerden Seslere Süleyman Raif Somer" kitabı Kültür ve Sanat Evi'nde düzenlenen tanıtım programıyla beğeniye sunuldu.

Belediyeden iki eser daha
Belediyeden iki eser daha Admin
Bu içerik 559 kez okundu.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Başkanlığında aralarında hayatta olan keçe ustalarının da bulunduğu çok sayıda davetlinin katıldığı programın açılış konuşmasını “Afyonkarahisar'da Keçe Üretimi ve Keçe Atölyeleri" isimli kitabın yazarlarından Ülkü Küçükkurt yaptı. Eserin keçenin tarih sahnesine çıktığı andan itibaren keçe üretimine emek vermiş bütün ustalara ithaf edildiğini ifade eden Küçükkurt; “Böylece hayatta olmayan ustalarımıza Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ömürler diliyorum. Hem kendi adıma, Naile Rengin Oyman Hocam adına Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Kendisi Afyonkarahisar’ın kültürel hayatına ve diğer yaşamlardaki hayatına çok büyük katkısı olmuştur. Kitabımızın yayınlanmasında emeği geçen dizgisinden tahsihine ilgilenen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“AHDE VEFA BORCUMUZDU”

Eserin Afyonkarahisar kültürüne kazandırılmasında büyük destekleri olan Başkan Burhanettin Çoban’a da teşekkür eden Yunus Emre Uğur şehrimizin tanıla bilirliği açısından bu tür eserlerin çok önemli olduğuna dikkat çekerek şükranlarını sundu.Süleyman Raif Somer ise kendisi adına basılan kitaba desteklerinden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık’a, Yüntaş Genel Müdürü Mehmet Sarlık’a teşekkür etti. Süleyman Raif Somer kitabın hazırlanmasında emeği geçen Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Uğur Türkmen’e, Doç. Dr. Çağhan Adar’a ve Yunus Emre Uğur’a teşekkür etti.

Desteğimiz devam edecek

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Afyonkarahisar Belediyesi olarak şehrin kültürel hayatına destek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Afyonkarahisar’ın el sanatlarından olan Keçecilik kültürünün değerli bir eserde toplanmasının önemine dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban, “Bu eserimizde Keçeciliğin sadece bir sanat olarak değil, tarih olarak da ele alınması ilimiz adına büyük önem arz ediyor. Kitabımızın hazırlanmasında emekleri olan Ülkü Küçükkurt ve Naile Rengin Oyman hocamızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Posterler kaldırılacak
Posterler kaldırılacak
Acar’a yoğun ilgi
Acar’a yoğun ilgi