Advert
Advert

Sporcu tarama ekibi Bayat’ta

Okullardaki yetenekli sporcuları tespit edebilmek amacıyla başlatılan taramalara bu kez de Bayat ilçesinde başlandı.

Sporcu tarama ekibi Bayat’ta
Sporcu tarama ekibi Bayat’ta Admin
Bu içerik 702 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülkemiz genelinde uygulanan Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında yetenek taramalarına ilçelerde devam ediliyor. Merkez de yapılan yetenek taramaların ardından şimdi de ilçelerde öğrencilerin yetenek taramaları büyük bir itina ile devam ediyor.

YETENEKLİ ÖĞRENCİLER BELLİ OLUYOR

Türk sporu adına geleceğin yıldızlarını henüz ilkokulda keşfetmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığı ile hayata geçirilen Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi devam ediyor. Proje kapsamında köy okulları da dâhil ilkokul 3. sınıf öğrencilere yapılan taramalarla teknolojik sistemler kullanılarak elde edilen veriler Ankara'da toplanıyor.

TARAMALAR 3 OCAK’TA SONA ERECEK

Çalışmaların başarılı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri, projenin her yıl genişletilerek devamlı hale gelmesinin ülkemizde spor altyapısının sağlam temeller üzerinde yükselmesi için önemli olduğunu ifade ettiler. İlçelerin ardından 28 Kasım'dan itibaren Merkez ilçelerde yetenek taramasına geçildiğini ve aşamanın 3 Ocak 2019 tarihine kadar devam edeceğini bildirdiler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdilek gönül alıyor
Özdilek gönül alıyor
Nevruz Bayramını kutladılar
Nevruz Bayramını kutladılar