Advert
Advert

Şehidimizin ismi ölümsüzleşti

2016 yılında Diyarbakır İli Sur İlçesinde icra edilen operasyon esnasında şehit olan Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül adına düzenlenen kütüphanenin açılışı Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla gerçekleşti.

Şehidimizin ismi ölümsüzleşti
Şehidimizin ismi ölümsüzleşti Admin
Bu içerik 585 kez okundu.

Şehitlerin ismini yaşatmak ve vatanını seven gençlerin yetişmesini sağlamak amacıyla biraraya gelen gönüllülerin oluşturduğu ‘Şehit Kütüphaneleri’ ve ‘İyilik Afyonda’ topluluklarının katkılarıyla hazırlanan Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül Kütüphanesi açılış törenine Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, İl Jandarma Komutanı J.Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül’ün ailesi, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

 Ülkeye hizmet için

Ertuğrulgazi İlkokulu ve Ortaokulunda oluşturulan kütüphanenin açılışında Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül’ün özgeçmişi okundu. Açılış töreni Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül adına hazırlanan kısa video gösteriminin izlenmesiyle devam etti. Törenin devamında Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül’ün vasiyeti okundu. Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül Kütüphanesi’nin açılış töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “Değerli kardeşimiz vatan sevgisini, vatanı ne şekilde sevdiğini canını vererek gösterdi. Bizlerde gençlerimizde bu vatan sevgisini terimizle göstermemiz lazım. Öğrencilerimiz işte bu kardeşimizin adına açılan kütüphaneyi daha çok meşgul ederek, orada daha fazla kalarak, oradan daha fazla kitap alıp okuyarak daha sonraki çalışma hayatında bu ülkeye daha iyi hizmet etmenin yolunu seçmeliler. Yine diğer görevlerde bulunan kardeşlerimizle hepsi yine bu vatan için daha çok çalışmalı ki toprağa düşen kardeşimizin ruhu hepimizde daha yakın olarak canlansın. ”dedi.

Kendinizi iyi geliştirin

Ülkemizin bulunduğu toprakların tarih boyunca önemli olduğunu ifade eden Vali Tutulmaz; “Bu ülkede eğer biz işimizi iyi yapmazsak, bu ülkeyi iyi çalışarak geleceğe daha iyi hazırlamazsak bilin ki daha çok şehitler veririz. Bu topraklar, tarih boyunca hep birilerinin gözü üzerinde olan topraklardır. Bu topraklarda bulunmanın bedeli var, ama biz bu bedeli kanla değil terle ödeyelim. Bu bedel ödenecek bundan şüpheniz olmasın. Bundan sonra da ödenecek. Çünkü son dönemde ve son 2 yılda yaşadıklarımız, son 5 yılda 10 yılda geriye doğru şöyle gittiğimizde hep görüyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve bu bölgede bizlere rahat yok. Bu rahatı bizim sağlayabilmemizin yolu daha çok ter akıtmaktan geçiyor ama biz teri körü körüne akıtmayalım”

FOTO ALTI: Ertuğrulgazi İlkokulu ve Ertuğrulgazi Ortaokulunun birlikte faydalanabileceği bir şekilde hazırlanan  ‘Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül Kütüphanesi’ kurdele kesimiyle hizmete açıldı. Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindekilerin ‘Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Doğukan Tazegül Kütüphanesi’ni gezmesi ile açılış töreni sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit abisini anlattı
Şehit abisini anlattı
Eğitimden geçtiler
Eğitimden geçtiler