Advert
Advert

Şimdi tasarruf zamanı

Ziraat Bankası’nın Afyonkarahisar Kocatepe Şubesi 2-3-4 Ocak 2019 tarihleri arasında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Altın Tahvili/Altına Dayalı Kira Sertifikası ihracı hizmetini Afyonkarahisarlılar’a sunacak

Şimdi tasarruf zamanı
Şimdi tasarruf zamanı Admin
Bu içerik 1074 kez okundu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Altın Tahvili/Altına Dayalı Kira Sertifikası ihracı hizmetini ülke genelinde sürdürüyor. Hali hazırda ülkemizde sisteme dahil edilmemiş, yastık altında 2.200 ton altın bulunduğu tahmin ediliyor. Bunların ekonomimize kazandırılması, kaynak çeşitliliğinin arttırılması ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı Altın Tahvili/Altına Dayalı Kira Sertifikası düzenledi. Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası, ihraca aracı bankalar olarak belirlendi. 

ALTINI OLANA AVANTAJ ÇOK

Ziraat Bankası’nın bu uygulaması ile yastık altında ya da banka kasalarında hiçbir getiri olmaksızın tutulan altınlara yıllık %2,40 ek getiri verilecek. Altınlar çalınma, kaybolma riski ve saklama masrafı olmaksızın Devlet güvencesinde 1 kilogramlık külçelere dönüştürülerek saklanacak. Altın Tahvili/Altına Dayalı Kira Sertifikasından elde edilecek getiriler için stopaj oranı Bakanlar Kurulu Kararı ile %0 olarak belirlenirken, elde edilecek olan getirilerden stopaj vergisi alınmayacak. Nasıl ki yastık altındaki altınlar piyasada satılarak nakde dönüştürülebiliyorsa vatandaş dilediği zaman Altın Tahvili/Altına Dayalı Kira Sertifikasını Ziraat Bankasına satarak ihtiyaç duyduğu nakde ulaşabilecek. Yatırımcı vade sonunda, rafineri tarafından üretilen “1 kilogramlık 995/1000 saflıkta külçe altın” veya Darphane tarafından üretilen “Çeyreklik Cumhuriyet Ziynet Altını” alma hakkına sahip olacak. Altınlar hiçbir bir iskontoya tabi tutulmaksızın saflığı oranında bire bir olarak kabul edilecek. Bu aşamada yatırımcılar herhangi bir kayba uğramayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ev ziyaretleri sürüyor
Ev ziyaretleri sürüyor
Ambulans kaza yaptı
Ambulans kaza yaptı