Advert
Advert

Demokrasi geri geliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan düzenlendiği haftalık basın toplantısında gündemini değerlendirdi.

Demokrasi geri geliyor
Demokrasi geri geliyor Admin
Bu içerik 607 kez okundu.

CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, 2018 yılının acılar ve sevinçlerle geride bırakıldığını söyledi. Bir yıl boyunca iyi ve kötü günlerin yaşandığını belirten Ercan, “Bilindiği üzere 2018 yılına siyaseten damga vuran en önemli konu 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Milletvekili Genel Seçimleri idi. Bu seçimler sonuçları itibariyle tartışılır. Millet İttifakının ortak adayı Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetti. Bu kazanç Türkiye’ye iyilikler mi getirdi, biz bunun iyilikler getirdiğini düşünmüyoruz. Çünkü 100 yılı yakın süredir parlamenter sisteme entegre olma durumumuz vardı. Halkımız bunu çok sevmişti. Şimdi demokrasiyi daha ileri götüreceğimize daha geriye gitmektedir. Tek adam rejimine hepimiz tabi olmaktayız.” dedi.

Makus tarihi yeneceğiz

Demokrasinin özgürlüklerle ve insanların eşit olduğu bir rejim anlamına geldiğini belirten Ercan, son günlerde sanat camiasına, basına, ana muhalefet ve muhalefet başta olmak üzere herkese yapıldığını iddia ettiği saldırıların demokrasinin güzelliğini daha iyi anlattığını savundu. Ercan, “Çünkü bu değerlerimizi kaybediyoruz. Tek adam ne derse o oluyor. Basın ve sanatçılar üzerinde kendisi gibi düşünmeyen herkes, muhalif olan herkes maalesef vatan haini, terörist oluyor. Demokrasisi gelişmeyen ülkelerde ülke de gelişmez. Daima geriye gider. Önümüzde ki yerel seçimlerde inşallah bu makûs tarihi yeneceğiz.” diye konuştu.

Düşünce özgürlüğü vurgusu

Demokrasinin olmazsa olmazları arasında saydıkları düşünce özgürlüğünden taviz vermek istemediklerini vurgulayan Ercan şunları söyledi: “Basın toplantılarımızda dahi çok dikkatli dil kullanmaya çalışıyoruz. Ağzımızdan çıkacak bir kelime bir cümle bizi her an talimatlı Cumhuriyet Savcılarının karşısına çıkarabilir. Bu ana muhalefet partisi olarak bizim için, diğer muhalefet partileri için ve sanatçısından gazetecisine kadar herkesin başına gelebilir. Türkiye özgürlükler ülkesi değil. Türkiye artık istediğini konuşan bir Türkiye değil. Bunun yolu inşallah 31 Mart tarihinde ki yerel seçimlerde saltana son vermenin yoludur.”

Örgütler yalnız bırakmadı

Basın toplantısı CHP İl Başkanı Nevzat Ercan soruları cevaplandırması ile tamamlandı. Toplantıda; CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, CHP Sultandağı İlçe Başkanı Ali Rıza Yılmaz, Sultandağı Belediye Başkanı Osman Acar, CHP Sultandağı İl Genel Meclisi Üye Adayı İsmehan Nergis, İl Genel Meclisi Üye Adayı Tansel, CHP Yeşilçiftlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Sakal, Dereçine Belediye Başkan Adayı Ömer Yıldız hazır bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ev ziyaretleri sürüyor
Ev ziyaretleri sürüyor
Ambulans kaza yaptı
Ambulans kaza yaptı