Advert
Advert

Akar’a tam destek

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı ve Beraberindeki Afyonlu Şehit Aileleri ve Gaziler CHP Grup Başkanı Vekili Özgür Özel'in Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a yönelik sözlerini kınadı.

Akar’a tam destek
Akar’a tam destek Admin
Bu içerik 444 kez okundu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği AfyonkarahisarŞube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı CHP Grup Başkanı Vekili Özgür Özel'in Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a yönelik sözlerini kınadı."49 yıl bu devlete asker olarak hizmet etmiş ve 15 Temmuz gecesi beynine silah dayan Komutanımız Eski Genel Kurmay Başkanımız şimdiki MSB Bakanımızdı” dedi. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı CHP Grup Başkanı Vekili Özgür Özel’in Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a yönelik sözlerini kınadı.

Özel’i kınıyoruz

“Şehit cenazesinde gülen bir milletvekili 49 yıl boyunca TSK’da görev yapmış bir insana yaptığı tamamen saygısızlıktır” ifadelerini kullanan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı, “Şu anda da Milli Savunma Bakanı oldu diye bu cümleler kullanılamaz. Bugün herkes yaptığı görevi bırakıp başka yerlerde çalışabilir. Askeriyede yaptığı görev süresince teröristlere karşı yaptıkları, gösterdiği özveri ve başarılı operasyonlar göz ardı edilemez. Şehit aileleri ve gaziler olarak Özgür Özel’i kınıyoruz” dedi.

Kimseye boyun eğmedik

Kumartaşlı, “ 49 yıl boyunca TSK’ya hizmet edeceksiniz, Genelkurmay Başkanlığı yaptığınız dönemde darbe teşebbüsünde bulunulacak, kafanıza silah dayanacak ve siz ölüm riskine rağmen vatana ihanet etmeyeceksin ama şehit cenazesinde gülerken görüntülenen biri size ağır ithamlarda bulunacak. Özgür Özel’in bu sözleri asla kabul edilemez dedi. Biz terör örgütü FETÖ, PKK, PYD'ye ve diğer iç dış güçlere yenilmedik oyun eğmedik bu uğurda nece şehitler verdik diyoruz, Amerika'ya da baş eğmeyeceğiz  diyoruz. Siz kabul etseniz de etmeseniz de Hulusi Akar komutanımız bakanımız TBMM de bir bakandır. Seçilmişe siz konuşamazsınız fırça atamazsınız söylemin ide kabul etmiyoruz. Bizi daha fazla üzmeyin, sizi nefretle kınıyorum" şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ev ziyaretleri sürüyor
Ev ziyaretleri sürüyor
Ambulans kaza yaptı
Ambulans kaza yaptı