Advert
Advert

Yollar kapandı

İlimizde önceki gün akşam saatlerinde başlayan ve gece yarısı şiddetini arttıran kar yağışı sonrası ilimizde ki bazı yollar geçici olarak trafiğe kapatıldı

Yollar kapandı
Yollar kapandı Admin
Bu içerik 761 kez okundu.

İlimizde etkili olan kar yağışı nedeniyle Antalya karayolu başta olmak üzere birçok bağlantı yolu kapandı. Afyonkarahisar-Antalya kara yolunda Damlalı boğazında yoğun kar yağışı nedeniyle kara yolu trafiğe kapandı.Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin, belirlenen noktada tır, kamyon ve otomobil geçişlerine izin vermediği kara yolunda araç kuyruğunun kilometrelere ulaştığı belirtilirken İzmir ve Kütahya yolunun da trafiğe kapandığı bildirildi.

Ekipler yoğun çalıştı

Karayolları 31. Şube şefliğinden alınan bilgiye göre, kar yağışının Afyonkarahisar- Kütahya, Afyonkarahisar- Konya, Afyonkarahisar- İzmir ve Afyonkarahisar- Ankara kara yollarındaki trafikte zaman zaman aksamalara neden olduğu öğrenildi. Öte yandan, Karayolları ekiplerinin belirtilen yol güzergahlarında iş makineleriyle kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptığı bildirildi. Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının gecenin geç saatlerine kadar devam edeceğini ve sabah saatlerinde yollarda oluşabilecek buz ve don olaylarına karşı sürücülerin dikkatli olmaları yönünde sürücüleri uyardı. Yollar gecenin ilerleyen saatlerinde tekrar açıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz