Advert
Advert

CHP aday çıkartmıyor

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçiminde CHP Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı için aday göstermeyecek. ODAK’ın edindiği bilgiye CHP Afyonkarahisar il merkezinde İYİ Parti Belediye Başkan adayı Mahmut Koçak’ı destekleyecek

CHP aday çıkartmıyor
CHP aday çıkartmıyor Admin
Bu içerik 989 kez okundu.

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı seçiminde İYİ Parti ile ittifak edecek.  Seçimde aday göstermeyecek olan CHP Belediye Meclisi üyeliklerinde İYİ Parti’nin listesinde yer alacak. İl Genel Meclisi seçiminde ise kendi adayları ile seçime girecek.

DİNAR’DA İYİ PARTİ DESTEKLENECEK

ODAK’ın edindiği bilgiye göre CHP ile İYİ Parti Genel merkezler düzeyinde yapılan görüşmelerde ittifak yapılacak olan iller arasında Afyonkarahisar’da yer aldı. Yapılan anlaşma ile CHP Afyonkarahisar merkez ile birlikte Dinar ilçesinde aday göstermeyecek.  CHP İl Başkanı Nevzat Ercan 2019 yılının ilk haftasında İYİ Parti İl Başkanı ve Belediye Başkan adayı Mahmut Koçak’la birlikte ortak bir basın toplantısı düzenleyerek 31 Mart’ta yapılacak olan seçimde Mahmut Koçak’ı destekleyeceklerini açıklayacak.

FERMUAR SİSTEMİ UYGULANACAK

Mahmut Koçak’la ilgili olarak görüşlerini açıklayan CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, “Sayın Koçak Afyonkarahisar siyasetinde çok önemli birisi. Oy potansiyeli yüksek olan birisi. Bu sinerji ile seçimi almak istiyoruz. Biz şerefli bir beraberlik yapmak istiyoruz. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelikleri konusunda da görüşmemiz oldu. Sıralama konusunda fermuar sistemini uygulayarak her iki partinin de adaylarını belirleyeceğiz” dedi.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler