Advert
Advert

Bağış paraları nerede

Düzağaç Kasabasında ki caminin çevresinde ki yerlerin alınıp camiye yakışır bir şekilde düzenlenmesi için vatandaşlardan toplanan paraların akibeti merak ediyor. Vatandaşlar Kaymakamlığa dilekçe yazarak sorumluların bulunmasını istedi.

Bağış paraları nerede
Bağış paraları nerede Admin
Bu içerik 1041 kez okundu.

Düzağaç Kasabasından yine şikayet var. Daha önce Afrin Harekatı sırasında Mehmetçik için vatandaşlardan yardım toplayan ve topladığı bu paraları vatandaşların ısrarı üzerine 9 ay gecikme ile TSK Güçlendirme Vakfı’na yatıran Kasaba Belediye Başkanı Muammer Işıklı’dan sonra Düzağaç Kasabası Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nden şikayet var. Vatandaş bu sefer ise Kasabada bulunan cami etrafında ki bazı yerlerin satın alınarak camiye yakışır bir çevre düzenlemesi için toplanan bağışların ne olduğunu merak ediyor. Vatandaşlar konu ile ilgili olarak Sinanpaşa Kaymakamlığına bağışların nerede nasıl kullanıldığını araştırılması için dilekçe verdi.

Vatandaş dilekçe verdi

Kasaba halkından olan ve bu konu için Düzağaç Kasabası Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne büyük miktarlarda bağışta bulunan vatandaşlar Kaymakamlığa yazdıkları dilekçede, “26.10.2015 tarihinden bu yana bağış anlamına uygun yapılması düşünülen işlerin bir hayli geçmesine rağmen hiçbir iş yapılmadığı gibi paranın nerelere harcandığı, bir kısım söylentilere göre paraların hesabını veremedikleri anlaşılmaktadır. Bizim gayemiz camimizin bağışın anlamına uygun işler yapılmasına yönelikti. Bu durum harcamaların usulsüz yapıldığı ve bizlerin mağdur edildiğidir. Bu yaklaşıma razı olmadığımız bu durumun makamınızca tayin edilecek muhakkiler tarafından incelenerek sorumlarının durumlarının belirlenmesini önemsiyoruz” Kaymakamlığın dilekçeye verdiği cevap merak ediliyor. ODAK ÖZEL/Gamze KOÇAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Posterler kaldırılacak
Posterler kaldırılacak
Acar’a yoğun ilgi
Acar’a yoğun ilgi