Advert
Advert

Bir günde üç oyun

Dazkırı Belediyesi bir ilki gerçekleştirdi. Bir günde ilkokul, lise öğrencileri için gündüz, büyükler içinde akşam olmak üzere üç ayrı tiyatro oyununu vatandaşlarına izlettirdi.

 Bir günde üç oyun
 Bir günde üç oyun Admin
Bu içerik 566 kez okundu.

Dazkırı İlçesinde 7’den 70’e herkes için farklı konuları içeren tiyatro oyunları sahnelendi. Ankara Orta Oyuncuları Tiyatro Ekibi ilçede bulunan ilkokullar ve anaokullarına yönelik “Temiz Dişler Ülkesi” adlı tiyatro ile çocukları hem eğlendirdi, hem de diş fırçalama alışkanlığını zevkli bir şekilde öğrenmelerini sağlamak için çocuklara diş fırçası dağıttı.  İlçede bulunan liseli öğrencilerine  “Ateşten Gömlek” adlı tiyatro sergilendi. Vatanımızın nasıl kurulduğu ve kurtarıldığını konu alan tiyatromuz ile gençlerimize ders verici bir şekilde keyifli zaman geçirmeleri sağlandı.

KAYMAKAMDA İZLEDİ

Günün son oyunu halka ve ücretsiz olan“İnce Memed” isimli tiyatro oyununa vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Belediye Başkanı İsmail Taylan’ın belediye ile ilgili işlerle görüşmelerde bulunmak için şehir dışında olmasından dolayı tiyatroya, İlçe Kaymakamı Gökay İçen, Belediye Başkan Vekili Levent Diker, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Doğan’da oyunu izleyenler arasında yer aldılar.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz