Advert
Advert

İNŞALLAH YASA DÜZELECEK

Afyonkarahisar Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Ali Çiloğlu, 5957 Sayılı Hal Yasasında umdukları düzenlemelerin yapılacağı beklentisini dile getirdi. Çiloğlu, “Yeni hal yasasının düzeleceğinden umutluyuz” dedi.

İNŞALLAH YASA DÜZELECEK
İNŞALLAH YASA DÜZELECEK Admin
Bu içerik 393 kez okundu.

Afyonkarahisar Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Ali Çiloğlu ve ekibi Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, dernek hakkında Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği üyelerine bilgi verdi. Afyonkarahisar Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Ali Çiloğlu, hal esnafının tüm basın camiasına selam ve hürmetlerini ileterek, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneğinin meslek çalışanlarına ve şehre hayırlı olmasını diledi.

“Güzel bir halde çalışıyoruz”

Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı Ali Çiloğlu, Afyonkarahisar Toptancı Hali’nin bölgede yer alan en kapsamlı ve en güzel hal olduğunu belirterek, “Bu durumu hem yazın çok sıcak günlerinde yaşıyoruz hem de hava sıcaklığının sıfırın altında eksileri gösterdiği bu günlerde bire bir yaşıyoruz. Zemheri günlerini idrak ediyoruz. Artık Afyonumuzda gece sıcaklığının - 10 derece ve altına düştüğünü günlerde gündüz sıcaklığının az olmasına karşı halimiz yaz mevsiminde serin, kış mevsiminde ise ılımandır. Bu sayede üretim bölgesinden getirtmiş olduğumuz yaş sebze meyveleri hasar görmeden mevcut halimizde bugüne dek 18 yıl boyunca tüketicilerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Yaş sebze meyve komisyoncuları olarak güzel bir halde çalışmamızdan dolayı kendimizi şanslı görüyoruz” dedi.

Öneriler dikkate alınacak

5957 Sayılı Hal Yasası hakkında da bilgi veren Çiloğlu şunları söyledi: “Bilindiği üzere 5957 Sayılı Hal Yasası şu anda beklemede. İnşallah devlet büyüklerimizin bizi geçmişte ve her zaman dinledikleri gibi bu sefer de beklenti ve önerilerimizi dikkate alacaklarını düşünüyoruz. Daha önceki 80 Sayılı Haller Yasasına göre biz idare ediliyorduk. Sonrasında 2011 yılında 5957 Sayılı Hal Yasası ile biz bu dönemde de bazı badireleri atlattık. Ama hiçbir şekilde bizi dışlamadan gereken ne ise görülerek yapıldı. Aynı dönem ve hükümet içerisinde bunlar yapıldı. İnşallah bu dönemde de biz Toptancı Hallerinde komisyonculuk yapan kişiler olarak kesinlikle başkalarının ön görüsüyle işin yanlış görülmesine hiçbir şekilde müsaade edilmeyeceğini düşünüyoruz. Biz buna içtenlikle inanıyor ve düzeleceğini o şekilde idrak ediyor ve görüyoruz. Türk Hal Federasyonu olarak da birlik beraberlik içerisinde araştırmalara devam ediyoruz. İnşallah düzelecek.”  Ziyarette; Dernek Başkanı Ali Çiloğlu’nun yanı sıra, Nuri Türkmen, Ali İhsan Çavaş, Fahrettin Çelik ile birlikte basın mensupları da hazır bulundu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit abisini anlattı
Şehit abisini anlattı
Eğitimden geçtiler
Eğitimden geçtiler