Advert
Advert

Genç çiftçilere destek

Başmakçı Kaymakamı Mehmet Soylu Genç Çiftçi Projesi Kapsamında hibe büyükbaş ve küçükbaş hayvanların dağıtımı gerçekleştirdi

Genç çiftçilere destek
Genç çiftçilere destek Admin
Bu içerik 597 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan ve bu yıl da devam eden Genç Çiftçilerin desteklenmesi kapsamında Başmakçı ilçesinde projeden destek almaya hak kazanan 5 çiftçiye büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarının dağıtımı gerçekleşti.

BESİCİLER KATILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen törene Başmakçı Kaymakamı Mehmet Soylu, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Tarım ve Orman Müdürü ve hak sahibi yetiştiriciler katıldı. Büyükbaş Hayvancılık projesinde yer alan 3 çiftçiye 5’er adet olmak üzere toplam 15 adet Simental ve Montofon melezlerinden oluşan büyükbaş hayvan, 1 çiftçiye 34 adet yerli koyun ve 1 çiftçiye de 30 bin TL değerinde arı kovanı ve sertifikalarının dağıtımı yapıldı.

DEVAMI GELECEK

Törene konuşan Kaymakamı Mehmet Soylu, “Bizler devlet olarak tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz. İlçemizdeki vatandaşlarımızın önemli geçim kaynakları arasında yer alan hayvancılığı geliştirebilmek, aile ekonomilerine katkıda bulunmak,  ülkemizdeki et üretimini artırarak fiyatlarda istikrarın sağlanması adına yarar sağlayacak bu tür projelerin hayata geçirilmesi için devletimiz tarafından bu tür desteklerimiz devam edecektir” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Posterler kaldırılacak
Posterler kaldırılacak
Acar’a yoğun ilgi
Acar’a yoğun ilgi