Advert
Advert

Öğrendiklerinizi paylaşın

TOBB İmam Hatip Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen, Afyonkarahisar e-Twinning İl Çalıştay açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın katıldı. Çalıştayda, eğitmenlik yapacak öğretmenler kendilerini tanıttı.

Öğrendiklerinizi paylaşın
Öğrendiklerinizi paylaşın Admin
Bu içerik 577 kez okundu.

Açılışta konuşan  İl Milli Eğitim Müdürü  Metin Yalçın “e-twinning çalışmaları ilimizde kısa zamanda çok iyi bir ivme yakaladık. Yeni katılan arkadaşlar süreç içerisinde konular ve çalışmalar ile ilgili çok şey öğreneksiniz. Öğrenmek ve bilgiyi depolamak yeterli olmaz. Öğrendiklerinizi davranışa dönüştürebilmeniz gerekiyor. Amacımız öğrendiğimiz bilgi ve becerileri doğru olarak yayabilmek. Çalıştaya gönüllü katılmak isteyen öğretmen sayısının fazlalığı bizi sevindirdi. İlgilerinden dolayı öğretmenlerimize teşekkür ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Sınırlar ortadan kalkıyor

Yalçın, “Bildiğiniz üzere bilişim teknolojilerinin eğitim içerisindeki rolü her geçen gün artmakta. Bunun sonucunda eğitim klasik olmaktan çıkıp, dünya üzerinde bilginin daha hızlı arttığı ve yeni bilgilerin anında tüm dünyaya yayıldığı bir duruma gelmiştir. Eğitimin teknolojiyle birlikte daha kapsamlı hale gelmesi ülkelerin ortak projeler yapmasına, sınırların ortadan kalkmasına neden olmuştur. Avrupa da ortak yürütülmekte olan bir projede  e-twinning projesidir. Bu projenin amacı Avrupa’nın değişik ülkelerinde görev yapan öğretmenlerin bilgi paylaşımı yapabileceği çevirim içi bir ortam oluşturmaktır” dedi. Zehra Çetingül

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler