Advert
Advert

Osmanlıca sergisi açıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ,beraberinde Müdür Yardımcıları Musa Dinçgez, Fatih Akçil, Şube Müdürleri Mustafa Koçak, Adem Karakelle ve okul müdürleri ile Atatürk Anadolu lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hatice Tokur’un okul bünyesinde kurduğu Osmanlıca Sevdalıları Kulübünün hazırladığı sergiyi gezdi.

Osmanlıca sergisi açıldı
Osmanlıca sergisi açıldı Admin
Bu içerik 686 kez okundu.

Kulüp Öğretmeni İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın’a serginin amacının, Osmanlıca’yı öğrenmeye yönelik gençlerimizde bir farkındalık oluşturmak olduğunu belirtti. Ecdadımızı daha iyi tanıtmayı hedeflediklerini söyledi.

TEŞÜKKÜR ETTİ

Sergideki el yazması eserleri, el yazması tabloları,Afyonkarahisar’ın değişik yerlerinde yer alan mezar taşı resimlerini, Osmanlıca yayınlanan dergi ve kitap örneklerini, hattatların el yazması eserlerini inceleyen Yalçın; “Bu çalışmaların kültürel anlamda çok faydalı olacağına inanıyorum. Tarihimizi ve medeniyetimizi tanımak adına yapılmış ve yapılacak olan faaliyetleri destekliyoruz. Osmanlıcayı öğrenmek için farkındalık oluşturan bu sergide emeği olan öğretmen, öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz