Advert
Advert

Vali Tutulmaz cevap verdi

Vali Mustafa Tutulmaz, Dinar İlçesinde çadır yangını sonrası hayatını kaybeden vatandaş ile ilgili şahsını ve kamu görevlilerini suçlayan Milletvekillerine cevap verdi

Vali Tutulmaz cevap verdi
Vali Tutulmaz cevap verdi Admin
Bu içerik 473 kez okundu.

Yazılı bir açıklamada bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, “TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında bazı milletvekillerimiz tarafından İlimiz Dinar ilçesinde 28.11.2018 tarihinde çadırda meydana gelen bir vatandaşımızın hayatını kaybettiği yangın olayı ile ilgili olarak devlet kurumlarını, şahsımı ve bazı kamu görevlilerini suçlayan konuşmalar yapılmıştır. Söz konusu olayda hayatını kaybeden vatandaşımız ve ailesi 2015 yılından itibaren Dinar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Dinar Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından takip altına alınarak Engelli Evde Bakım hizmeti dahil olmak üzere her türlü bilgilendirme yapılmış, ayni ve nakdi yardımda bulunulmuştur. Ayrıca yangında hayatını kaybeden Hatice Kaçar’a çadırda kalmaması ve Huzurevine yerleştirilmesi için yapılan tüm teklif ve telkinler şahıs tarafından kabul edilmemiştir. Bu konuda yapılan tüm işlem ve bilgilendirmeler ilgili kurumlarımızca tutanakla kayıt altına alınmıştır”

Soruşturma sürüyor

 Vali Tutulmaz, “Şahsın ihtiyaçlarının giderilmesi, ikamet ettiği Dinar İlçemizde yerine getirildiğinden söz konusu olay meydana gelinceye kadar ilgili şahsın çadırda kalması dahil diğer işlemler hakkında tarafıma özel bir bilgi aktarılmamıştır.  Ancak, Afyonkarahisar ilinde göreve başlamamdan itibaren il merkezi ile Dinar dahil tüm ilçelerimizdeki ziyaretlerim sırasında ve yaptığımız Halk Toplantılarında vatandaşlarımızın talep ve isteklerini dinleyerek çözüme ulaştırmak yönünde titizlikle çalışmaktayız. Ayrıca, meydana gelen yangın olayı ile ilgili olarak adli ve idari soruşturma yapılmaktadır. Bu hususta şahsımla ilgili ifade edilen sözler ne aile terbiyemle, ne de meslek ve insanlık anlayışımla bağdaşmamaktadır” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz