Advert
Advert

Akıl ve Zeka Oyunları sınıfı açıldı

Yavuz Selim İlkokulunda yapımı tamamlanan “akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı”nın açılışı il Milli Eğitim Müdürünün katılımı ile yapıldı.

Akıl ve Zeka Oyunları sınıfı açıldı
Akıl ve Zeka Oyunları sınıfı açıldı Admin
Bu içerik 1327 kez okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü  Metin Yalçın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Fatih Akçil, Musa Dinçgez, Şube Müdürleri Mustafa Koçak ,Gürbüz Bıdık, Adem Karakelle, Eğitim Birsen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, Okul müdürleri  ve öğrenci velileri Yavuz Selim İlkokulu “Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açılışı”na katıldı.

VELİLERE TEŞEKKÜR

Okul Müdürü Murat Etli’nin açılış konuşmasıyla başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın yaptığı konuşxmada; “Bu sınıfın oluşturulmasında emeği geçen başta hayırseverimize, okul aile birliğine ve öğrenci velilerimize teşekkür ediyorum.Özellikle2023 Eğitim Vizyonunda belirtildiği üzere artık çocuklarımızın test çözerek hazır bilgilerle hazır cevaplara gitmesi değil, onların okuyarak, oynayarak bir takım etkinlikler yaparak zekalarının geliştirilmesi beceri ve yetenek kazanmaları hedeflenmektedir. Sadece çocuklarımızı test sorularıyla sınavlara hazırlamak değil, onların el becerileriyle, zihinlerini çalıştırmalarıyla hayata hazırlamakta eğitim öğretim olarak bizim yükümlülüğümüzdür. Milli Eğitim Bakanlığımızın yeni yaklaşımları okul öncesinden başlayarak tüm okul türlerinde tasarım ve beceri atölyelerinin açılması, çocuklarımızın ilgi, yetenek ve istekleri doğrultusunda öğrenmeleri ve öğrendiklerini davranışa dönüştürmeleri doğrultusundadır. Burada açacağımız Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı da bu atölyelerden bir tanesi” dedi. 

ÖDÜL VERDİ

 Daha sonra  Yavuz Selim İlkokulu öğrencilerimiz Halk Oyunları Gösterisi’ni sundu. Kitap okuma yarışmalarında dereceye giren öğrenci, velilere ve emeği geçenlere İl Milli Eğitim Müdürü  Metin Yalçın’ın ödül takdim etti. Yavuz Selim İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından İl Milli Eğitim Müdürümüze Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı’na katkılarından dolayı teşekkür ederek, plaket sundular.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz