Advert
Advert

Sporcu taramaları tüm hızı ile sürüyor

Okullardaki yetenekli sporcuları tespit edebilmek amacıyla başlatılan taramalara bu kez de İscehisar ilçesinde başlandı.

Sporcu taramaları tüm hızı ile sürüyor
Sporcu taramaları tüm hızı ile sürüyor Admin
Bu içerik 433 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülkemiz genelinde uygulanan Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında yetenek taramalarına ilçelerde devam ediliyor. Merkez de yapılan yetenek taramaların ardından şimdi de ilçelerde öğrencilerin yetenek taramaları büyük bir itina ile devam ediyor.

ELDE EDİLEN VERİLER ANKARA’YA

Türk sporu adına geleceğin yıldızlarını henüz ilkokulda keşfetmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığı ile hayata geçirilen Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi devam ediyor. Proje kapsamında köy okulları da dâhil ilkokul 3. sınıf öğrencilere yapılan taramalarla teknolojik sistemler kullanılarak elde edilen veriler Ankara'da toplanıyor.

AMAÇ, ÖĞRENCİLERİ SPORA YATKINLIKLARI

Çalışmaların başarılı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri, projenin her yıl genişletilerek devamlı hale gelmesinin ülkemizde spor altyapısının sağlam temeller üzerinde yükselmesi için önemli olduğunu ifade ettiler. İlçelerin ardından 28 Kasım'dan itibaren Merkez ilçelerde yetenek taramasına geçileceğini ve aşamanın 3 Ocak 2019 tarihine kadar devam edeceğini bildirdiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Posterler kaldırılacak
Posterler kaldırılacak
Acar’a yoğun ilgi
Acar’a yoğun ilgi