Advert
Advert

Erdoğan, Ampute Milli Takımını kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Kupası'nda ikinci olan Ampute Futbol Milli Takımını kabul etti. Ampute Milli Takımı, Meksika'da düzenlenen organizasyonda Angola ile karşılaşmış ve penaltılarda 5-4'lük skorla kaybetmişti.

Erdoğan, Ampute Milli Takımını kabul etti
Erdoğan, Ampute Milli Takımını kabul etti Admin
Bu içerik 455 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünya ikincisi olan Ampute Futbol Milli Takımını kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen kabul, yaklaşık yarım saat sürdü.

Ampute Milli Takımı, 5 Kasım'da Meksika'nın San Juan de los Lagos kentinde gerçekleştirilen Dünya Kupası'nda Angola ile karşı karşıya gelmişti. 0-0'lık eşitlikle uzatmalara giden maçta rakibine penaltılarda 5-4'lük skorla kaybetmişti.

BU KEZ İKİNCİLİK YAŞADIK

Kurulduktan kısa süre sonra uluslararası alanda başarılarıyla dikkati çeken Ampute Milli Takımı, 2004 ve 2008 Avrupa şampiyonalarında elde ettiği ikinciliklerin ardından geçen yıl İstanbul'da düzenlenen organizasyonda şampiyonluğuna ulaşarak önemli bir başarı yakalamıştı. Takımımız 2007, 2010, 2012 ve 2014'teki dünya kupalarında üçüncülük elde eden milli takım, finalde Angola'ya yenilerek bu sefer ikincilik yaşamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit abisini anlattı
Şehit abisini anlattı
Eğitimden geçtiler
Eğitimden geçtiler