Advert
Advert

Girişimcilik paneli düzenlendi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Uygulamalı Girişimcilik dersi kapsamında “Girişimcilik Paneli” düzenlendi.

Girişimcilik paneli düzenlendi
Girişimcilik paneli düzenlendi Admin
Bu içerik 434 kez okundu.

Atatürk Kongre Merkezinde gerçekleştirilen panele AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, İİBF Dekanı Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Şuayip Özdemir, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Selçuk Akçay, işadamları, AKÜ öğretim elemanları ve öğrenciler ile genç girişimciler katıldı.

Tecrübe paylaşımı

Panelin açış konuşmasını yapan İİBF Dekanı Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Türkiye’de ilk defa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde girişimcilik dersini bütün programlarda uyguladıklarını söyledi. Girişimcilik dersini klasik ders programından farklı bir formatta işlemeye çalıştıklarını ifade eden Kandemir, “Sadece ders değil dersin dışında da bir dönem içerisinde 5-6 tane sektörden, iş dünyasından ve bürokrasiden girişimcilik alanında uzman kişileri davet ederek öğrencilerimizle tecrübe paylaşımı yapmalarını sağladık. Hem gelen misafirlerimiz hem de öğrencilerimiz açısından ciddi anlamda olumlu geri dönüşlerini gördük. Bununla da kalmadık üniversitemizin birçok fakültesine girişimcilik dersini koydurduk. Fen Edebiyat Fakültesi ve Mühendislik Fakültesinde de girişimcilik dersi seçmeli olarak işlenmekte. Bu ders programında da yine KOSGEB’in iş planı modülünü dikkate alarak bir ders işleme programı da oluşturduk” diye konuştu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdilek gönül alıyor
Özdilek gönül alıyor
Nevruz Bayramını kutladılar
Nevruz Bayramını kutladılar