Advert
Advert

Yazılımın katma değeri yüksek

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yazılım ve Ekonomi Kulübü tarafından “Yazılım ve Ekonomi İlişkisi Paneli” gerçekleştirildi.

Yazılımın katma değeri yüksek
Yazılımın katma değeri yüksek Admin
Bu içerik 1535 kez okundu.

Sabri Bektöre konferans salonunda gerçekleştirilen panele İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih Onur Hocaoğlu, Yazılım ve Ekonomi Kulübü Akademik Danışmanı Öğr. Gör. A. Kadir Gülsen, Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih Onur Hocaoğlu, İşadamı Melih Yurter ve Kavak AR-GE Yönetim Kurulu Başkanı Özer Kavak ile birlikte çok sayıda öğrenci katıldı.

Yurter tecrübelerini paylaştı

Panelin açış konuşmasını gerçekleştiren Yazılım ve Ekonomi Kulübü Başkanı Ömer Can Tezcan, yazılım ve ekonomi topluluğu olarak yazılım konusunda farkındalık yaratmak ve ekonomiye entegre katma değeri yüksek ürünler sağlamak istediklerini ifade etti.  Yazılım ve Ekonomi Kulübü Akademik Danışman Öğr. Gör. A. Kadir Gülsen ise öğrencilere derslerin dışında da bir şeyler öğretme arzusu içerisinde olduklarını ve Yazılım ve Ekonomi Kulübünü bu amaçla kurduklarını dile getirdi. Açış konuşmalarının ardından İşadamı Melih Yurter tarafından “Yazılımın Önemi ve Yazılım İle Ekonomi Arasındaki İlişki”, Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih Onur Hocaoğlu tarafından “C++ Kullanımı ve Yazılımdan Nasıl Faydalanılır?” ve Kavak AR-GE Yönetim Kurulu Başkanı Özer Kavak tarafından ise “Yapay Zekâ ve Çeşitlilik Konularında Geleceği Değerlendirme” konulu sunumlar yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdilek gönül alıyor
Özdilek gönül alıyor
Nevruz Bayramını kutladılar
Nevruz Bayramını kutladılar