Advert
Advert

Yerli malı bilinci aşılanıyor

Dinar’da 125. yıl Ana Okulu tarafından hazırlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Kutlama Programı Dinar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

Yerli malı bilinci aşılanıyor
Yerli malı bilinci aşılanıyor Admin
Bu içerik 904 kez okundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan 125. Yıl Ana Okulu Müdiresi Tutku Metin şunları söyledi, “Yerli Malı Haftası, ya da Milli Eğitim Bakanlığı içerisinde gecen resmi adı ile Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, ülkemizde tüm okullarda kutlanan belirli gün ve haftalardan bir tanesidir. Her yıl 12 ve 18  aralık tarihleri arasında kutlanır. Bu hafta boyunca çocuklar, yerli üretim ile elde edilmiş ürünleri kullanmanın önemi konusunu işler, hatta evden getirdikleri yeri üretim ürünleri sınıfta birbirleri ile paylaşırlar. Ayrıca israf etmenin ne kadar yanlış oldugunu öğrenirler. Tutumlu olmanın önemi ile ilgili konuşmalar sadece yiyecek maddeleri ile ilgili değildir. Aslında her şeyden çok daha değerli olan zamanın da israf edilmemesi gerektiği konusunda bilinçlendirilirler.  Kısacası hem milli değerleri, hem yerli üretimin önemini hem de paylaşmanın güzelliğini çocuklara veren bir haftadır” dedi.

ETKİNLİKLER YAPILDI

Yapılan konuşmanın ardından inci taneleri sınıfı buğday draması, gökkuşağı sınıfının pazara gidelim ront gösterisi, mutlu çocuklar sınıfının meyveler konuşuyor orotoryo gösterisi, yıldızlar sınıfının elmalar kurdu dans gösterisi, kumbara ront gösterisi, mantar rondu, materyal definesi, tüm okul çocukları tarafından bir başkadır benim memleketim şarkısının söylenmesiyle program devam etti. Son bölümde ise sevimli kumbaram proje yarışması ödülleri verildi. İkramların da yapıldığı etkinlik sergi gezisiyle sona erdi. Düzenlenen etkinliğe Dinar Belediye Başkan yardımcısı Rafet Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Dinar MYO Müdürü Dr. Hayrettin Ertan, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Mezher Işık, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ceylan, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

ODAK HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ev ziyaretleri sürüyor
Ev ziyaretleri sürüyor
Ambulans kaza yaptı
Ambulans kaza yaptı