Advert
Advert

Milletin boğazını sıkacaklar

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Ekonominin çok kötüye gittiğini dile getiren İnkaya, “Hayaller 2071, gerçekler 2002” dedi.

Milletin boğazını sıkacaklar
Milletin boğazını sıkacaklar Admin
Bu içerik 609 kez okundu.

Haftalık basın toplantısında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Birde değişmeyen gündemimiz var tabi ki; Ekonomik kriz. Hayat pahalılığı, geçim darlığı, milletimizin canını yakmaya devam ediyor. Türkiye ekonomide hızla 2002 seviyesine döndü. Anlaşılan o ki iktidar, başladığı noktada bırakmaya kararlı. ‘Türkiye’yi uçuracağım’dedi uçurdu da. Ama uçurumdan aşağı uçurdu. 2023 dedi, 2053 dedi, hızını alamayıp 2071 de dedi. Ama geldiğimiz yer, 2002 oldu. Gençlerin diliyle söylersek; hayaller 2071, gerçekler 2002. Üstelik bu daha başlangıç. Bütün veriler gösteriyor ki 2019 çok daha ağır geçecek. Kemer sıkmayla yetinmeyecekler, milletin boğazını sıkacaklar.

Pazar torbası dolmuyor

“Doğalgaz ve elektrik zamları yetmedi” diyen İnkaya, “Şimdi de trafik cezaları ile bütçe tutturmaya çalışıyorlar. Köpründen geçen ceza yemiş kadar oluyor. Geçmeyenler ayrıca ceza ödüyor.  Millete ödettiğin cezalar yetmedi mi? Ama enflasyon düşmüyor. Vatandaşın pazar torbası dolmuyor. Ne yapacak?  Bu sefer yeni bir lobi icat etti. Soğan lobisi. Meğer memleketi kasıp kavuran, mutfaklara ateş düşüren, bu soğan lobisiymiş. Sanki gübreye, mazota, zirai ilaçlara o zamları yapan kendisi değilmiş gibi, soğanı terör örgütü ilan etti. İzahı yapılamayan şeyin, mizahı yapılırmış” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit abisini anlattı
Şehit abisini anlattı
Eğitimden geçtiler
Eğitimden geçtiler