Advert
Advert

Konteynır geç kaldı

Dinar ilçesinde çadırda yaşayan vatandaş devlet yetkililerinden yardım istemişti. Geçtiğimiz günler içerisinde çadırda meydana gelen yangın sonrası hayatını kaybeden 85 yaşında ki Hanife Kaçar’ın ölümünün ardından konteynır bölgeye sevk edildi

Konteynır geç kaldı
Konteynır geç kaldı Admin
Bu içerik 779 kez okundu.

Konuyu gündeme Cumhuriyet Halk Partisi İlimiz Milletvekili Burcu KÖksayl getirmişti. Milletvekili Köksal ihtiyaç sahibi vatandaşları ziyaret ederek ilgili kurumların harekete geçmesini istemişti. Yaşanan olay sonrası gerekli konteynır bölgeye gönderdi. Dinar'da yaklaşık 3 ay önce göreve başlayan Kaymakam Selami Kapankaya, Bombacı Mehmet Çavuş Mahallesi'nde arazi sahibinden izin alarak kurduğu naylon barakada oğlu Kemal Kaçar ile birlikte oturan Hanife Kaçar'ın durumundan haberdar olmuş ve ailenin kalabileceği bir konteyner ayarlamak için girişimde bulunmuştu.

Çadırda yangın çıktı

Konteyner arama çalışmaları sürerken, 28 Kasım gecesi barakada yangın çıktı. Çıkan yangın sonrası ise Hanife Kaçar'ın cansız bedenine ulaşıldı.  Olayın ardından kaymakamlık tarafından getirtilen bir konteyner, Kemal Kaçar'ın oturması için yanan barakanın yerine konuldu. Daha önce 3 ayda bir ödenen dul ve yetim aylığı alan, ekim ayında ise ayda bir olmak üzere yaşlılık aylığı bağlanan Hanife Kaçar'ın, oğluyla birlikte barakada oturuyor.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ev ziyaretleri sürüyor
Ev ziyaretleri sürüyor
Ambulans kaza yaptı
Ambulans kaza yaptı