Advert
Advert

Hala akıllanmadı

Fetulahçı Terör Örgütü Üyesi Olmak suçlamasıyla yargılandığı mahkemece 15 yıl cezalan hükümlü sanık Sezayi Sarıdaş tanık olarak dinlendiği duruşmada FETÖ/PDY’yi terör örgütünü örgüt olarak görmediğini söyledi. Mahkeme Başkanı, “Mahkemede ifade verdiğini hatırlatıyorum. Sözlerine dikkat et” diyerek uyarıda bulundu

Hala akıllanmadı
Hala akıllanmadı Admin
Bu içerik 3428 kez okundu.

Hakkında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan tutuksuz sanık Yusuf Oflu’nun yargılanmasına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.  Duruşmada Antalya Cezaevinden SEGBİS ile tanık olarak dinlenen Sezayi Sarıdaş’a  mahkeme başkanın  sanık hakkında Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığında  FETÖ/PDY  Silahlı Terör örgütüne üye olma iddiası ile dava açıldığı bildiklerini anlatmasını istedi. Hükümlü sanık Sarıdaş, “Benim nezdimde böyle bir terör örgütü olamaz” deyince Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Serdar Köken araya girerek, “Mahkemede ifade verdiğini hatırlatıyorum. Sözlerine dikkat et” uyarısında bulundu. Tanık Sarıdaş sanığı tanımadığını belirterek Oflu hakkında emniyette verdiği ifadeyi inkar etti. Duruşma dosyadaki eksiklikler nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

UKALALIK YAPMIŞTI

FETÖ/PDY Soruşturma kapsamında yargılandığı Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 27 Mart 2018 tarihinde görülen karar duruşmasında döneminde Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hayati Karaaslan’na ukalaca tavırlar sergileyen hükümlü sanık Sezai Sarıdaş, “Hukuksuz deliller bir araya getirilmiş. Ya siz yasaları bilmiyorsunuz ya da benim okuduklarım yanlış. Ben hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum. Burada yapılan yargılamalar hukuki değil. Burada sipariş yargılamalar yapılıyor. Benim size karşı yapacak herhangi bir savunmam yok” demişti. Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hayati Karaaslan sanık Sarıdaş’a haddini bildirerek, “Burası bağımsız Türk Mahkemesi, sizin toplantılara katıldığınız yer değil” cevabını verirken Sanık Sarıdaş’a en üst düzeyden 15 yıl hapis cezası verilmişti.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler