Advert
Advert

Taytak’tan kadro talebi

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan geçici Kuran Kursu öğreticilerine kadro verilmesini istedi.

Taytak’tan kadro talebi
Taytak’tan kadro talebi Admin
Bu içerik 583 kez okundu.

İlimiz MHP Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada geçici Kuran Kursu öğreticilerinin sorunlarını ifade ederek şunları söyledi: “Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan geçici Kur'an kursu öğreticilerimizden mesajlar almaktayım. Din Hizmetleri Alan Bilgisi ve Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girerek, ayrıca illerdeki mülakatlarda 70 puanın üzerinde başarı göstererek görev alan geçici Kur'an kursu öğreticilerimiz hafta içinde fiilen çalışmış olduğu günlere ait SGK keseneğinin tam yatırılmaması nedeniyle mağduriyet yaşamaktadır” dedi.

İş güvenceleri yok

Milletvekili Taytak, “Mağduriyet sadece bununla da sınırlı değil, tabii ki böyle olması emekli olma sürelerini de uzatıyor. Geçici oldukları için iş güvenceleri de yoktur. Çok zorlu eleme süreçlerinden geçerek geçici Kur'an kursu öğreticisi olan bu vatandaşlarımızın kadroya alınmasıyla ilgili bir çalışma yapılmasını rica ediyorum” dedi. Ayrıca konu ile ilgili olarak Milliyetçi Hareket Partisi Meclis grubunun bu sorunun çözülmesi hakkında yasal bir düzenleme yapılması için çalışma başlattığı kaydedildi. Ahmet IŞIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdilek gönül alıyor
Özdilek gönül alıyor
Nevruz Bayramını kutladılar
Nevruz Bayramını kutladılar