Advert
Advert

Taytak’tan özel ayar

TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu bütçelerinin görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ile MHP Milletvekili Mehmet Taytak arasında “vahiy-talimat” polemiği yaşandı.

Taytak’tan özel ayar
Taytak’tan özel ayar Admin
Bu içerik 862 kez okundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in; “Nereden geldiyse geldi, siyasi bir vahiy geldi. Tekrar ittifak noktasına, aday göstermeme noktasına” geldiniz sözlerine karşılık olarak, Kamu Denetçiliği Kurumu bütçesi konusunda söz alan MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, partisi hakkında seviyesiz yakıştırmalarda bulunduğunu düşündüğü CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel’i hedef alarak; “Buradan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e ve tüm dünyaya haykırıyorum. Milliyetçi Hareket Partisine kimse haddini bildiremez. Milliyetçi Hareket Partisi ne yapacağını bilir ve kimseden bu konuda emir almaz.” diyerek Özel’e sert çıktı. 

Kurulmasını ilk biz istedik

Taytak, Kamu Denetçiliği Kurumu bütçesi hakkında görüşlerini ise Meclis kürsüsünden şu şekilde aktardı: “Kamu Denetçiliği Kurumu, Anayasamızın 74 ncü maddesinde yer alan Anayasal bir kurumdur. 6328 sayılı kanunun 5. Maddesi gereğince, Kamu Denetçiliği Kurumu, idarenin işleyişi ile ilgili şikâyet üzerine, idarenin her türlü eylem ve işlemleri ile tutum ve davranışlarını; insan haklarına dayalı adalet anlayışı içinde, hukuka ve hakkaniyete uygunluk yönlerinden incelemek, araştırmak ve idareye önerilerde bulunmakla görevlendirilmiş bir kurumumuzdur. Milliyetçi Hareket Partisi olarak kamu denetimine önem verdiğimizi ve Kamu Denetçiliği Kurumunun kurulması gerektiğini ifade eden ilk siyasi partiyiz”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdilek gönül alıyor
Özdilek gönül alıyor
Nevruz Bayramını kutladılar
Nevruz Bayramını kutladılar