Advert
Advert

İscehisar’da kar etkili oldu

Türkiye'nin bazı şehirlerinde olduğu gibi Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde de gece saatlerinde kar yağışı başladı. Kar yağışının ardından ilçe beyaz örtüyle kaplanırken, park alanlarında ise kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

İscehisar’da kar etkili oldu
İscehisar’da kar etkili oldu Admin
Bu içerik 844 kez okundu.

İscehisar ilçesinde kar yağışı çoğu vatandaş tarafından mutlulukla karşılandı. Vatandaşlar mahsullerin ve tarlaların bereketlenmesi ve toprağın suya olan gereksinimi ile hastalıkların önlenmesi, mikropların kırılması nedeni ile kar yağısının önemli olduğuna vurgu yaptılar.

Tedbirli olunmalı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de vatandaşları uyararak kar yağışının devam edeceğini, vatandaşların ve öğrencilerin don olaylarına karşı dikkatli olmalarını ve kayma, düşme gibi durumlara karşı tedbirli davranarak hareket edilmesi gerektiği belirtti. İscehisar Belediyesi'nin de mevsimsel hava olaylarına karşı kar yağışı, don ve diğer olaylara karşı 7 gün 24 saat ekiplerini hazır ettiği, herhangi bir olumsuzluk karşısında vatandaşların İscehisar Belediyesi ihbar hattına her türlü olayları görüntülü ve mesaj şeklinde iletilerek anında müdahale edilebileceğini belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özdilek gönül alıyor
Özdilek gönül alıyor
Nevruz Bayramını kutladılar
Nevruz Bayramını kutladılar