Advert
Advert

Bütçe de vatandaş yok

Milletvekili Köksal, TBMM Genel Kurulu'nda 2019 yılı bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada emeklinin, işçinin, üreticinin, öğretmenin, EYT'lilerin bütçede olmadığına dikkat çekerek, "Her gün inim inim inleyen esnaf, pazarcı bütçede yok” dedi.

Bütçe de vatandaş yok
Bütçe de vatandaş yok Admin
Bu içerik 538 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu'nda 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi hakkında CHP gurubu adına konuştu.

Tek adamın bütçesi mi?

"2019 bütçesi Türkiye'nin bütçesi mi yoksa tek adam bütçesi mi" diyen Köksal, "Kimin bütçesini konuşuyoruz? Neden soruyorum bu soruyu? İsterseniz bu bütçede kimler var, kimler yok; kısaca bir göz atalım Örneğin özelleştirme sonucu mağdur olan 50 bin pancar üreticisi ve 11 bin şeker işçisi bu bütçede yok. Yurttaşlık görevini yerine getirmiş, primlerini ödemiş, emeklilik şartları dolduğu hâlde yasanın ilk defa geriye işletilmesinden dolayı emekli olamamış, MHP'nin seçim vaadinde yer aldığı hâlde Mecliste U dönüşü yapması yüzünden önce "evet" sonra "hayır" dediği için haklarını alamamış emeklilikte yaşa takılanlar bu bütçede yok”

İşsizler düşünülmedi

Köksal, “Ana babalarının dişinden tırnağından artırıp okuttuğu 800 bini üniversite mezunu olmak üzere kayıtlı 3,5 milyon işsiz yurttaşımız bu bütçede yok. SGK öncesi doğum borçlanması bekleyen anneler bu bütçede yok. Bu ülke için canlarını hiçe saymış şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz bu bütçede yok. Yandaşa ve arkadaşa kıyak çekerken görmezden geldiğiniz, umursamadığınız bankalara borcunu ödeyemediği için takibe düşen ve bankalara borcu 700 milyara dayanmış 400 bine yakın küçük ve orta ölçekli işletme bu bütçede yok."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit abisini anlattı
Şehit abisini anlattı
Eğitimden geçtiler
Eğitimden geçtiler