Advert
Advert

Bakanlıktan tam not

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan heyet Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında bir dizi incelemelerde bulundular.

Bakanlıktan tam not
Bakanlıktan tam not Admin
Bu içerik 591 kez okundu.

Hüdai Kaplıcalarındaki hijyen ve suyun değerlerinin ölçüldüğü denetlemelerde; umumi banyolar, çamur banyoları, içmeler, kür merkezi gibi yerlerde incelemelerde bulunan heyet, kaplıcada bulunan termal sudan da örnekler aldılar. Her 5 yılda bir Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenme mecburiyeti olan işletmelerin başında gelen Hüdai Kaplıcaları şimdiye kadar ki en yüksek notu alarak hijyen anlamında seviyesini yükselttiğini bir kere daha kanıtlamış oldu.

Eksiklik bulunamadı

İncelemelerin akabinde Sağlık Bakanlığından gelen heyet Sandıklı Hüdai Kaplıcalarının hijyenik olarak iyi durumda olduğunu, ufak bir iki konu dışında eksikliğin yada noksanlığın bulunmadığını, göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı Kaplıca İşletme Müdürlüğüyle görevli personele teşekkür ettiklerini yazdıkları raporda detaylıca belirttiler. Denetlemelerin akabinde Kaplıca İşletme Müdürlüğünde bir hatıra fotoğrafı çektiren heyet ilçeden ayrıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz