Advert
Advert

Sporcu taramaları Sultandağı’nda

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında yetenek taramaları Afyonkarahisar’ın ardından ilçelerde tüm hızı ile devam ediyor. Birçok yetenekli çocuğa ulaşan eğitimciler, bu kez Sultandağı ilçesinde görev yapıyorlar.

Sporcu taramaları Sultandağı’nda
Sporcu taramaları Sultandağı’nda Admin
Bu içerik 446 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği protokolü kapsamında hayata geçirilen proje Afyonkarahisar merkezin ardından ilçelerinde yapılmaya devam ediyor. Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi il genelinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmeye devam ediyor.

UYGUN BRANŞLARA YÖNLENDİRİLİYORLAR

Öğrenciler boy kilo, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, sağlık topu fırlatma, pençe kuvveti, 20 metre sürat koşusu başlıklarında değerlendirilerek uygun spor branşlarına yönlendiriliyorlar.

TARAMADAN GEÇENLERE TEMEL EĞİTİM

Proje kapsamında yetenek taramasına Afyonkarahisar il ve ilçelerdeki tüm ilkokul 3. sınıf öğrencileri katılıyorlar. Ekim ayında başlayan yetenek taramalarında 45 günlük programda 9 bin 596 öğrenci içerisinden yetenekleri tespit edilen öğrenciler temel spor eğitimleri verilerek, yetenekli oldukları branşlara yönlendirilecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Posterler kaldırılacak
Posterler kaldırılacak
Acar’a yoğun ilgi
Acar’a yoğun ilgi