Advert
Advert

Torpil ile atanmadım

Hakkında Fetulahçı Terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan Enver Kartal’ın yargılamasına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. KHK ile kapatılan Özel Zafer Koleji Lisesinin Müdürlüğünü yapan Enver Kartal savunmasını yaptı.

Torpil ile atanmadım
Torpil ile atanmadım Admin
Bu içerik 1796 kez okundu.

Kütahya Ağır Ceza Mahkemesinin yetkisizlik vererek, Afyonkarahisar 2 Ağır Ceza Mahkemesine gönderdiği davanın duruşması yapıldı. Duruşmada savunmasını yapan Kartal, “Ben Profesyonel bir eğitimciyim. Bakanlığın verdiği onay ile Kütahya’daki özel okullarda göreve başladım. Torpil ile atanmadım. Havuz sistemini ilk kez burada duydum. Bizde böyle bir şey olmaz. İşe alacağımız veya çıkaracağımız öğretmeni müdürün teklifi ile yönetim kurulu kararı ile alınırdı. Devletin izin verdiği okullarda görev yaptım. Bank Asya’daki hesabım çalışmış olduğum kurumların maaşlarımı yatırdığı hesaptır”

TANIK İFADESİ OKUNDU

Duruşmada Mahkeme başkanı tanıkların vermiş oldukları ifadeleri sanığa okudu.  Bank Asya Kütahya eski Şube Müdürü M. Y’nin “Kütahya’da görev yaptığı dönemde örgüt içi tayin ile Genel Müdür olarak atanmıştır. Zeki çocukları örgüte kazandırmak için Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalışmıştır” yönündeki ifadesine karşılık sanık Kartal,”Ben genel müdür olarak çalışmadım. Tanığın ifadesine katılmıyorum” dedi. Duruşma dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.

 

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler