Advert
Advert

Annemin kefen parasıydı

Hakkında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan ve tutuksuz olarak Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Zekeriyya Duman KHK ile kapatılan Bank Asya’daki hesabında bulunan paranın annesinin kefen parası olduğunu söyledi

Annemin kefen parasıydı
Annemin kefen parasıydı Admin
Bu içerik 933 kez okundu.

Fetulahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla görülen davalara dünde Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Tutuksuz yargılanan Zekeriyya Duman’ın karar duruşması yapıldı. Duruşmada dinlenen tanık S.B. “Termal ootelde düzenlenen toplantıyı o zamanki adı cemaat olan grup düzenledi. Büyük salonda gerçekleşen etkinlikte sanığı görmedim” dedi.

2 yıl 1 ay hapis

Duruşmada savunması yapan Zekeriyya Duman, “Kapatılan bankada adıma bulunan hesaba ben annemin kefen parasını yatırmıştım. Annem kefen parası olarak biriktiriyordu. Öldüğü zaman para çekmemiz zor olduğundan benim adıma hesap açılmıştı. Zaman zaman para çekip geri yatırıyordum. ByLock kullanmadı, çocuklarımı okullarına göndermedim. Beraatimi talep ediyorum” dedi. Mahkeme sanığa 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Posterler kaldırılacak
Posterler kaldırılacak
Acar’a yoğun ilgi
Acar’a yoğun ilgi