Advert

Gözyaşlarına hakim olamadı

Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak için yurdumuzun dört bir yanında vatan topraklarına emanet eden Afyonkarahisar ve merkez ve ilçelerimizde bulunan şehit aileleri ve gazilerimiz, 31 Mart'ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu

Gözyaşlarına hakim olamadı
Gözyaşlarına hakim olamadı Admin
Bu içerik 912 kez okundu.

Geride bıraktığı 10 yıllık görev süresi boyunca sadece il merkezi değil, ilçelerimizde bulunan şehit aileleri ve gazilerimizin yanında olan ve destekleriyle tüm Türkiye’de adından söz ettiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı ve beraberindeki çok sayıda aileyi kabul etti. Başkan Çoban ziyaret sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Aldığımız haber üzdü

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın sadece Afyonkarahisar’ın değil, tüm Türkiye’nin Belediye Başkanı olduğunu söyleyen Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı; “Son aldığımız haberlerle gerçekten üzüldük. 10 Yıllık Belediye Başkanlığı döneminizde sadece Afyonkarahisar’ın değil, tüm Türkiye’nin bir belediye başkanı oldunuz ki; bazı şube başkanı arkadaşlarımız toplantılarda yada telefonla yaptığımız görüşmelerde “Belediye Başkanınızı bize de gönderin bir ay da olsa bizim şehirde de belediye başkanlığı yapsın” diyorlardı. Çoğu da zaten sizinle bire bir telefonla görüşüyorlardı, bizim faaliyetlerimizi de yakından takip ediyorlardı. Hem camiamıza hem derneğimize katkılarınız çok fazlaydı. Bu desteği sağlarken de bir belediye başkanı olarak değil, ailenizle birlikte kalpten yaptığınızı biliyoruz” dedi.

Derneğin fahri üyesisiniz

10 yıllık görev süresi boyunca Başkan Çoban ve eşi Emine Çoban’ın desteğini her daim hissettiklerini kaydeden Kumartaşlı; “Size verdiğimiz her şehit haberinde hem yenge hanımı, hem sizin desteğinizi hep yanımızda hissettik.  Sadece il merkezinin değil, sorumluluk bölgeniz olmamasına rağmen şehit ailelerimiz için varınızı, yoğunuzu ortaya koyarak yanımızda oldunuz, şehitlerimiz için okutulan Mevlid-i Şerifler olsun, diğer organizasyonlarda olsun, desteğinizi artarak sürdürdünüz. Siz her zaman bizim gönlümüzün başkanısınız, derneğimizin fahri üyesisiniz. Hizmetlerinizden dolayı temsil ettiğim camiam adına sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

İçten ve samimi çalıştık

Ülkemizin üzerinde haince emelleri olan iç ve dış düşmanlar ve işbirlikçilerinin asla amacına ulaşamayacağına dikkat çekerek konuşmasına başlayan Başkan Burhanettin Çoban ise “İsmail kardeşim her aradığında ‘Acaba yine üzücü bir hadise mi var? Diye telefonu açardık. Belki o günler geride kaldı ama o anda itibaren inanın belediyemiz ve şahsımız şehit ailelerimiz ve gazilerimizin yanında olduk. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı değilim. Ama biz şehit aileleri ile ilgili Afyon’un tamamından sorumlu bir belediye başkanı gibi çalıştık. Bunu hep içten ve samimi yaptık” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizler gururumuzsunuz
Sizler gururumuzsunuz
Jandarmadan operasyon
Jandarmadan operasyon