Her zaman yanınızdayız

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar 3 Aralık Dünya Engelli Günü nedeniyle Dinar’da bulunan vatandaşlara Park Ala Salonunda öğle yemeği verdi.

Her zaman yanınızdayız
Her zaman yanınızdayız Admin
Bu içerik 729 kez okundu.

Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve engelli vatandaşların katıldığı program renkli geçti. Etkinlikte konuşan Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Erkan Kırtaş, “Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engellilerin, umutlu ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkânlara kavuşturulması, devletimizin öncelikli görevleri arasında yer alıyor. Ancak engellilerin üretken bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri konusunda sivil toplum kuruluşlarına ve sorumluluk taşıyan her insana görev düşüyor. 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü, özürlülere karşı olan sorumluluklarımızı bir kere daha hatırlatıyor. Herkesin yapabileceği bir şeyin olduğu gerçeği noktasında neler yapabileceğimizi düşünmemiz için bir vesile oluyor” dedi.

Gönüllerince eğlendiler

Belediye Başkanı Saffet Acar ise, engellilerin problemlerinin çözülebileceği, engellileri daha rahat ve konforlu yaşatabilmenin nasıl yapılacağının aranması gereken bir gün olduğunu ifade ederek şunları söyledi, “Herkes potansiyel bir engellidir. Ne zaman, nerede, ne şekilde ne olacağımız hiç belli değil. Dolayısıyla engelleri aşmamız lazım. Engelleri aşabilmek için ise bizlere görev düşmektedir. Ben Dinar’da bu derneğimizi kuran değerli arkadaşlarımı, Seydi beyi, Erkan beyi kutluyorum. Gerçekten Dinar küçük bir ilçe olmasına rağmen dernek çok faal bir şekilde çalışıyor. Bütün Dinar’daki engelli kardeşlerimize yardımcı olmaktadır. Bizler de bu kardeşlerimize elimizden geldiğinde yardımcı olmaya çalışıyoruz. 3 Aralık engelliler gününde sizleri buraya davet ettik. Her zaman sizlerin yanınızda, arkasında ve emrindeyiz” dedi.  Yapılan konuşmaların akabinde, Dinarlı şairler Abdurrahman Ertürk ve Dede Cihan birer şiir okuyarak programa destek verdiler.  Engelli bir vatandaşımızın söylediği Türkü ile devam eden program, Dinar Belediyesi Halk Müziği ekibinin Türkü konseriyle sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizler gururumuzsunuz
Sizler gururumuzsunuz
Jandarmadan operasyon
Jandarmadan operasyon