FETÖ’de 2 tahliye

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla görülen davalara Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza mahkemesinde devam edildi. Mahkeme 2 sanığın tahliyesine karar verdi.

FETÖ’de 2 tahliye
FETÖ’de 2 tahliye Admin
Bu içerik 4450 kez okundu.

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan 9 tutuklu, 10 tutuksuz 19 kişi nin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.  Tutuklu olarak yargılanan karı-koca Süheyla Erat ile Yusuf Erat’ın duruşmaları yapıldı. Duruşmada dinlenen sanık Yusuf Erat, “2014-2016 yılları arasında Dinar ilçesinde zaman gazetesinin dağıtımı yaptım. Abonelik tahsilâtını yaptım. Hiçbir kimseden himmet, kurban bağış parası toplamadım. Eşimde tutukludur. Bakıma muhtaç iki çocuğumuz var. En azından eşimin tahliye edilmesini istiyorum” dedi.

Duruşmalar ertelendi

Duruşmaya kaldığı cezaevinden SEGBİS sistemi ile katılan eşi Süheyla Erat, “İki küçük çocuğumuz var. Çocuklarımı 13-14 aydır görmüyorum. Çocuklarıma bakmak istiyorum. Tahliyemi istiyorum” dedi. Duruşmada SEGBİS sistemi ile tanık olarak dinlenen Ş.A. “Sanık Yusuf Erat 2013 yılı öncesinde bize sohbet hocalığı yaptı. Toplamda 3-4 defa birlikte olduk. 2013 sonrasını bilmiyorum” dedi. Mahkeme heyeti Süheyla Erat’ın tahliyesine karar verirken, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. 18 aydır tutuklu olan İzzet Ardıç mahkemede yaptığı savunmada FÖTÖ örgütü ile ilgili olarak hattında ByLock olmadığını, Bank Asya’da hesabının bulunmadığını 11 yaşındaki oğlunun okula gitmediğini tahliyesini talep etti. Mahkeme İzzet Ardıç’ı tahliye ederek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizler gururumuzsunuz
Sizler gururumuzsunuz
Jandarmadan operasyon
Jandarmadan operasyon