Advert

Sorunları dile getirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Meclis Genel Kurulunda 24 Kasım Öğretmenler Günü hakkında konuşma yaptı.

Sorunları dile getirdi
Sorunları dile getirdi Admin
Bu içerik 758 kez okundu.

MHP Milletvekili Mehmet Taytak konuşmasında; “Şu anda ülkemizdeki öğretmen açığı 117 bin 403’tür. Ayrıca halihazırda ülkemizde 400 bine yakın atanamayan öğretmen bulunmaktadır. Yine 300 bine yakın evladımızda üniversitelerde öğretmenlik hayaliyle eğitim görmektedir, Milliyetçi Hareket Partisi olarak öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden yararlanmaları,  ek ders ile eğitim ve öğretim tazminatlarının yükseltilerek eğitime hazırlık ödeneğinin arttırılması, özür grubu tayinleriyle ilgili sorunların çözülmesi, kadrosu olmadan çalıştırılan sözleşmeli ve geçici öğretmenlerin daimi kadrolara alınmaları ile emekli öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi ve atanamayan öğretmenlerin tamamının kademeli olarak atanması için kadro ihtisas edilmesi gibi birçok sorunun takipçisi olacağız”

Kanun teklifi sunacağız

Milletvekili Taytak, “Hazırlamış olduğumuz 657 sayılı devlet memurları kanununda ve 193 sayılı gelir vergisi kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun tekliflerimi bu hafta meclis başkanlığına sunacağım. Bu tekliflerle öğretmenlerin ek ders ücretleri iki katına çıkarılarak günün şartlarına uygun hale getirilmesi ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki öğretmenlere ödenen ek ders ücretlerinin gelir vergisinden istisna olması hedeflenmiştir. Bu problemlerin giderilmesi için verdiğimiz bu kanun tekliflerinin ve daha önce verdiğimiz önerilerin dikkate alınıp bu kutsal mesleği icra eden baş tacı öğretmenlerimizin sorunlarını hep birlikte halledeceğimizi düşünüyorum”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X

Notice: Undefined variable: time_q in /var/www/vhosts/afyonkarahisar.com.tr/httpdocs/theme/default/main.php on line 719
Üniformalı teröristler
Üniformalı teröristler
Akrones çalışanları eğlendi
Akrones çalışanları eğlendi