Haksızlık giderilsin

Türk Eğitim -Sen Şube Başkanı Nizamettin Şenol, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü eleştirdi. Şenol, “Gün geçmiyor ki, Milli Eğitim Müdürlüğü yeni bir şaibeye, yeni bir hukuksuzluğa imza atmış olmasın”

Haksızlık giderilsin
Haksızlık giderilsin Admin
Bu içerik 1553 kez okundu.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Türk Eğitim -Sen Şube Başkanı Nizamettin Şenol, “Beyazıt İlköğretim Kurumunda öğrenci ve velilerce çok sevilen, çalışkan, fedakar öğretmenimizin uyduruk bir soruşturma neticesinde görev yeri değişikliği ve maaş kesimiyle cezalandırılmasını kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu durum üzerine veliler İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik nezdinde girişimde bulunup cezanın kaldırılmasını, çocuklarının öğretmenlerinin okullarından gönderilmemesini talep etmişlerdir. 13.11.2018 Salı günü Müdür Yardımcısı ve bir öğretmen, üzerine vazife olmayan bir şekilde sınıf velilerini toplayarak; ‘Öğretmenin yer değişikliği olmasaydı bile öğrencilerinize faydalı olamayacak aksine çocuklarınıza hiçbir şey veremeyecekti’ diyerek öğretmene haksız yere ithamda bulunmuşlardır” dedi.

Vali inceleme başlatsın

Şenol, “Soruşturma konusu olan olayları saptırmışlar veliler üzerinde baskı ve yönlendirme ön çalışması yapmışlardır. 14.11.2018 Çarşamba günü de Okul Müdiresi öğrenci velilerini tekrar toplayarak velilere vermiş oldukları dilekçeleri geri çekmelerini aksi takdirde velilere suç duyurusunda bulunacağını, sürekli mahkemelerde dolaşacaklarını ifade ederek açık bir şekilde tehdit etmiştir. Velilerin bu haklı ve masum talepleri karşısında mantıklı yöneticilerin kendilerini sorgulaması gerekirken veliler okul yönetimi tarafından 28 Şubat'ın ucube uygulamalarını hatırlatan bir yöntemle ikna  sınıfına alınması, İkna sınıfı derken yanlış anlaşılmasın, velilerin alenen tehdit edilmesidir. Velileri ikna sınıfına alan Müdür Yardımcısı ve öğretmen ile velileri açıkça tehdit eden Okul Müdiresinin okulda görevlerine devam etmeleri soruşturmanın selahiyeti açısından sıkıntı olacağını ortaya koymaktadır. Sayın Valimizi duruma el koymaya ve gerekli incelemeleri bir an önce başlatmaya çağırıyorum”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sizler gururumuzsunuz
Sizler gururumuzsunuz
Jandarmadan operasyon
Jandarmadan operasyon