Advert
Advert

Zamanlama manidar

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, ABD’nin PKK’lı teröristlerin başına ödül koyması hakkında bir açıklama yaparak bunu samimiyetsiz buldu.

Zamanlama manidar
Zamanlama manidar Admin
Bu içerik 801 kez okundu.

Genel Başkan Gültekin Uysal, yaptığı yazılı açıklamada “Rahip Brunson meselesi ve ısrarla devam eden PYD’ye yardım meseleleri ile gerilen bir dönemin ardından bu kararın alınması düşündürücüdür” diyerek daha büyük bir plan veya gizli bir mutabakatın ürünü olduğunu ifade etti.

Yardımı kesmeliler

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “ABD Dışişleri Bakanlığı, “RewardsforJustice (Adalet için Ödül)” programı kapsamında PKK’nın lider kadrosundan üç teröristin, kimlik ya da yer tespitini mümkün kılacak bilgiler karşılığında para ödülü vereceğini açıkladı. Bakanlık, Murat Karayılan için 5 milyon dolar, Cemil Bayık için 4 milyon dolar ve Duran Kalkan için 3 milyon dolar ödül koydu. Bir taraftan sınırımızda PYD’nin silahlı kanadı YPG ve YPJ ile devriye gezen, fütursuzca PYD ile işbirliğinin devam edeceğini söyleyen ABD, bir taraftan da sanki ayrı iki örgütmüş gibi PKK’nın sözde liderleri hakkında “kelle avı” başlatmıştır. ABD’nin aldığı bu karara göreceli olarak olumlu diyebilsek de, ikircikli bir tavrın ve muhtemelen daha büyük bir plan ya da gizli bir mutabakatın ürünüdür. ABD, İran’a yönelik aldığı ambargo kararını durdurma şartlarında saydığı “terör örgütlerine desteğin geri çekilmesi” konusunda kendisi de samimi davranmalı,PYD’ye ve bölgedeki diğer terör unsurlarına yardım etmeyi bırakmalıdır. ABD “dostu yoktur çıkarları vardır” sözünü geçersiz kılacak bir fırsata erişmiştir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz