Advert
Advert

İhracatımız artacak

“KOBİ’lere ve Girişimcilere Sağlanan Destek ve Finans Olanakları” başlıklı toplantı ve panel, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, toplantının açılış konuşmasında mermer sektöründe kümelenmeyi gerçekleştireceklerini belirtti.

İhracatımız artacak
İhracatımız artacak Admin
Bu içerik 1065 kez okundu.

“KOBİ’lere ve Girişimcilere Sağlanan Destek ve Finans Olanakları” başlıklı toplantı ve panel, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TÖSYÖV) Yönetim Kurulu Başkanı Ş.. Nezih Kuleyin, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 20. Dönem Milletvekili ve KOSGEB’in eski Başkanı Hilmi Develi ile Afyonkarahisar protokol üyeleri katıldı.

YENİ TANIMLA KAPSAM GENİŞLEDİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, KOBİ’ler hakkında bilgi verdi. Serteser, “KOBİ’ler, ülke ekonomimizin can damarı. Yeni düzenleme ile KOBİ tanımının içeriği genişletildi. KOBİ, ‘250 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı ya da mali bilançosu 125 milyon lirayı aşmayan ve yönetmelikte mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletme olarak sınıflandırılan ekonomik birimler’ olarak tanımlandı. Eski tanımlamada bilanço 40 milyon lira ile sınırlı bırakılmıştı. Yeni tanımlama ile ülkemizdeki işletmelerin yüzde 99’una yakını KOBİ kategorisine girmiş oldu” dedi.

HEDEF EN AZ 1 MİLYAR DOLAR

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Serteser, ihracat ile ilgili hedeflerini şöyle açıkladı: “Önümüzdeki dönem Türkiye’nin büyümesi esas olarak ihracattan sağlanacak. Hükümetimiz de buna yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu dönem mermer konusunda kümelenme işini yapmamız gerekiyor. Kümelenmelerle ihracatın çok daha fazla artacağını düşünüyoruz. Her il güçlü olduğu sektörlerde kümelenmeyi sağlamalı. En az 10-15 şirketle bu kümelenmeleri sağlayabilirsek ihracattaki paylarımızın artacağını düşünüyoruz. Bizim için mermer bu konuda çok uygun bir sektör. Bu konuda çalışmalar yapacağız. Hükümetimizin 2023 ihracat hedefi 500 milyar Dolar. Bizim hedefimiz de en az 1 milyar Dolar. Belediye Başkanımızın katkıları ile takımlarımız süper liglere geçti. Futbol takımı da süper lige çıkacaktır. İhracatta da süper lige çıkacağımıza inanıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bahçeli mola verdi
Bahçeli mola verdi
Hak ettiğimiz yere geleceğiz
Hak ettiğimiz yere geleceğiz