Advert
Advert

Denizli’de Nawoyeka yası…

Denizli'de amatör spor camiası geçtiğimiz pazar günü maç esnasında kalp krizi geçirmesi sonucu hayatını kaybeden Sarayköyspor'un Nijeryalı futbolcusu Ekundayo Ebenezer Nawoyeka'nın yasını tutuyor.

Denizli’de Nawoyeka yası…
Denizli’de Nawoyeka yası… Admin
Bu içerik 539 kez okundu.

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, kentte Süper Amatör Lig müsabakalarına 1 hafta ara veriliğini açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu ise devam eden liglerde Denizli’de 10-11 Kasım tarihlerinde yapılacak olan maçlarda 1 dakikalık saygı duruşu ve siyah bant takılmasını kararlaştırıldı. Süper Amatör Lig’de Servergazi Stadı’nda pazar günü Yeşilköyspor ile Sarayköyspor arasında yapılan müsabakanın 35’inci dakikasında kalp krizi geçiren EkundayoEbenezerNawoyeka, kaldırıldığı Servergazi Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Henüz 23 yaşındaki futbolcu aynı maçın 15’inci dakikasında  takımının golünü de atmıştı.

LİG MÜSABAKALARINA 1 HAFTA ARA

Vefatı ile Denizli amatör spor camiasını yasa boğan EkundayoEbenezerNawoyeka anısına bazı kararlar alındı. Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimi, sahada yaşamını kaybeden Nijeryalı oyuncu için Denizli Süper Amatör Lig müsabakalarını bir hafta tatil etti. Oyuncusunu kaybeden Sarayköyspor’un bu hafta sonunda oynanacak olan BağbaşıZeytinköyspor maçının ileri bir tarihe ertelenmesi talebini görüşen Denizli ASKF yönetimi, amatör spor camiasının olaydan olumsuz etkilenmesini de göz önüne alarak, 10-11 Kasım tarihlerinde oynanması gereken Denizli Süper Amatör Lig müsabakalarına 1 hafta ara verilmesini kararlaştırdı.

TAKIMLAR SİYAH BANTLA ÇIKACAK

Türkiye Futbol Fedarasyonu, SarayköysporluEkundayoEbenezerNawoyeka’nın maçta kalp krizi geçirip hayatını kaybetmesi nedeniyle Denizli’de 10-11 Kasım tarihinde yapılacak olan müsabakalardan önce Nijeryalı futbolcu anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasına karar verdi. Yine aynı maçlarda sporcular, genç yaşta hayatını yeşil sahada kaybeden oyuncu anısına kollarına siyah bant takarak mücadele edecekler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler