Advert
Advert

Memuriyet geçiş kapısı mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, “Sayıştay Raporu” sonrasında ortaya çıkan ve “Ulusal Basın”da manşetlerde yer alan Afyonkarahisar Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden sınavsız memuriyet hakkı verilen7 kişinin KPSS sınavına girmeden yüksek derece de memur olduğunu söyledi.

Memuriyet geçiş kapısı mı?
Memuriyet geçiş kapısı mı? Admin
Bu içerik 831 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, düzenlediği haftalık basın toplantısında Afyonkarahisar ve ülke gündemine dair değerlendirmede bulundu.  Göreve geldiklerinden bu yana 3’üncü kez basın toplantısı düzenlediklerini ifade eden İl Başkanı Ercan, yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını kaydetti.

Hatalılar bulunmalı

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nun eksiklerinden dolayı sorumluların cezalandırılmasını isteyen Başkan Ercan, “Eski SSK Hastanesi’nin bulunduğu alana yapılan spor kompleksindeki eksiklikler tüm Afyonkarahisar kamuoyunun malumu. Daha önce Sayın Valimizin de tespitinde belirtilmiş olmasına rağmen Afyon’da oynanacak maçların iptal edilmesi çok önemlidir bizim için. Şimdiye kadar geciktirilmemesi olan bir konu. Kimin hatası varsa bu konular bir an önce açığa çıkartılmalı, sorumlular cezalandırılmalıdır. Altından kalkamayacağı yükün altına kimse girmemelidir, ihaleleri alırken yaparken bunlara dikkat edilmelidir. Burada devletin, Afyon’un kayıpları vardır.” dedi.

Sayıştay raporu var

Afyonkarahisar Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürü olarak işe alınan 7kişinin memur olduğu bilgisinin Sayıştay Raporu sonrasında ortaya çıktığını ifade eden Ercan, “Afyon Belediyemizde de yine aynı Sayıştay Raporlarına göre ulusal basında da yer aldı. İstisnasız memurluklar vardır yani KPSS sınavına girmeden ki insanlar o sınavlara para harcıyorlar, emek harcıyorlar, o sınavlarda başarılı olalım da devlet memuru olalım diye. Fakat maalesef bazı açık gözler kul hakkı yemiyorum diye etrafta gezinenler kulların, o insanların haklarını çatır çatır yemişlerdir. Yani çok kolay yönden istisnai memurluk nedir, özel kalem müdürlüğü. Özel kalem müdürü alıyor bir belediye ki bizim Afyon’da da olmuş, iki sene içinde 7 kişi bir ay çalışıyor, 9 gün çalışıyor, 8 gün çalışıyor, küt Ankara’ya, küt bilmem başka yere, yani hiç bir KPSS sınavına girmeden yüksek derece de memur oluyorlar” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sözlerim çarpıtıldı
Sözlerim çarpıtıldı
Özel misafirler
Özel misafirler